Про Академію

Меню

«Нехай ваш вибір буде правильним!» – Аурелій Казак

26 Листопада 2014 15:45

У рамках Всеукраїнської просвітницької програми з контрацепції, розрахованої на студентську молодь, 25 листопада у Міжнародному бібліотечно-інформаційного центрі ім. Ярослава Мудрого МАУП пройшла лекція на тему сучасних засобів контрацепції. Лекцію читав асистент кафедри акушерства та гінекології № 1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Аурелій Казак. 

 

Основною метою програми є збереження репродуктивного здоров'я населення шляхом збільшення використання сучасних методів контрацепції. На початку лекції Аурелій Васильович навів студентам статистичні дані щодо статевих контактів і вагітності у молодих дівчат, зокрема відзначивши, що:

  • сьогодні 75% старшокласників ведуть статеве життя;
  • середній вік початку статевого життя складає 13-14 років;
  • лише 5% молоді оберігаються надійними методами;
  • 4 000 000 – стільки абортів щороку роблять у світі.

Далі асистент кафедри акушерства та гінекології розповів про основні протизаплідні засоби, зауваживши, що вони не лише запобігають небажаній вагітності, але й слугують профілактиці інфекцій, що передаються статевим шляхом.  До основних видів протизаплідних засобів він відніс:

·        гормональні (комбіновані, прогрестинові, контрацептиви-ін’єкції, пластир, внутрішньоматкову систему, екстремальну контрацепцію)

·        негормональні (презервативи, діафрагми, вагінальну контрацепцію, календарний метод, метод переривання статевого акту).

Серед контрацептивів найбільш дієвими, на думку Казака, є презервативи та сперміциди, основними перевагами яких є доступність,  захист від захворювань, що передаються статевим шляхом, та мінімальний відсоток побічних ефектів. Найбільш ненадійним методом контрацепції Аурелій Васильович вважає метод переривання статевого акту, адже є великий відсоток вагітності та передачі статевих інфекцій. Також асистент розповів про основні правила використання контрацептивів різних видів, закцентувавши  увагу на їхніх перевагах та недоліках.

 

«Нехай ваш вибір буде правильним!»– такими словами Аурелій Казак завершив просвітницьку лекцію.

 

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: