«Неіконізований Шевченко» очима студентів Деснянського економіко-правового технікуму при МАУП
Під нетлінні слова «Заповіту» розпочалося 7 березня відзначення 200-річчя видатного українського Кобзаря Т.Г. Шевченка у Деснянському економіко-правовому технікумі при МАУП. До цієї знаменної дати студенти підготували літературно-музичну композицію під назвою «Неіконізований Шевченко».
Впродовж свята-пам’яті студенти згадували Тараса від років молодості до років зрілості: «У молодості Шевченко вдягався дуже модно. Про зачіску не вельми дбав, голив вуса, але залишав бакенбарди. Був середнього зросту, але міцної тілесної будови – широкі плечі і талія. У руках його не було граційності. На перший погляд обличчя його видавалося звичайним, але кожного, хто хоч трохи доглядався до нього, чарували невеликі, але виразні сірі очі…»
В цей день багато говорили про невідомі факти життя поета: про його романи, ризиковані вчинки та друзів. Однак найбільшої уваги студенти приділили розповіді про талант Кобзаря, акцентуючи на неабиякому хисті Шевченка до поезії, красномовства та малювання. Відомо, що по собі він залишив близько 1300 малюнків. Не оминули увагою і славетний «Кобзар» Шевченка, який став предметом гарячих дискусій. Студенти згадували, що майже усі провідні літературні російські часописи 19-го століття надрукували на його поезії рецензії. Усі критики зійшлися на одноголосному визнанні поетичного хисту Шевченка. В Україні Тарас мав таку велику популярність, що усі хотіли запросити його у гості. А коли поет входив до зали , то присутні ставали навколо нього біля. Він був предметом загальної уваги і захоплення.
В літературно-музичну композицію увійшли й пісні на слова Тараса Шевченка, зокрема студенти заспівали «Не тополею високою» під мелодичні звуки струн гітари.
Наприкінці свята прозвучав літературний колаж, що складався із віршів таких видатних українських поетів, як: Євген Маланюк, Андрій Малишко, Василь Симоненко, Леся Українка, Ліна Костенко, Володимир Сосюра, Дмитро Павличко, Іван Франко та інші.
«Я вважаю, що потрібно проводити такі заходи, щоб молоде покоління знало своїх світочів, а також любило свою історію та знало своє коріння. Наші студенти несуть високе звання українця і доносять це звання по всьому світу» - відзначила викладач української мови та літератури Деснянського економіко-правового технікуму при МАУП Ганна Харченко.
Ольга Коробій