Про Академію

Меню

Незаперечна, але передбачувана перемога МАУП

21 Червня 2007 16:03

(виступ на телеконференції з керівниками регіональних підрозділів МАУП)

Шановні колеги!

Ви всі знаєте, що проти МАУП ведеться давня підступна війна, що має політичний зміст. Зміст ворожий до нашої Держави та Українського народу. Однак правда, яку весь час намагається нести людям МАУП, перемагає, що й підтверджується відповідними судовими рішеннями. Ви пам’ятаєте, що протизаконними рішеннями МОН України в березні-квітні 2006 року були анульовані ліцензії в шести регіональних підрозділах МАУП, а у вересні 2006 року – для 26 наших філій. Крім того, МОН України відмовив МАУП у видачі її випускникам 2005-2006 років 4655 дипломів державного зразка. Водночас Міносвіти усілякими засобами ухилялося від затвердження голів Державних екзаменаційних комісій для МАУП.

Сьогодні ми вже маємо:

1. Наказ Міносвіти про затвердження голів ДЕК, який до всіх підрозділів доведений;

2. Рішення Господарського суду міста Києва про скасування наказів Міносвіти щодо анулювання чи призупинення ліцензій для шести філій МАУП, які були ухвалені в березні-квітні 2006 року;

3. Рішення Господарського суду міста Києва про визнання недійсним рішення Державної акредитаційної комісії та наказу Міносвіти України від 26 вересня 2006 року про анулювання ліцензій для 26 відокремлених структурних підрозділів МАУП;

4. Рішення Господарського суду міста Києва, яким Міносвіти України зобов’язується видати МАУП 4655 дипломів для випускників 2005-2006 навчального року.

Таким чином, усі протиправні рішення МОН України скасовано і всі судові позови МАУП задоволено у повному обсязі. У цілому це яскрава, показова та повна перемога нашого колективу, який мужньо, відповідально та професійно відстоював права всіх українських громадян на свободу наукових досліджень та висловлення своїх думок. У цьому, на мій погляд, полягає одна з головних функцій всіх ВНЗ – виховання вільних людей, які не боятимуться влади, тим більше – чужинської!

Крім названих судових рішень є ще й п’яте, яким заборонено МОН України вносити до документів про вищу освіту печатки ВНЗ та підпису керівника ВНЗ у ксерокопії, оскільки такі документи є не дійсними з правової точки зору. Тому йдеться про централізовану видачу МОН України лише бланків документів про освіту державного зразка, а їхнє заповнення повинне відбуватися безпосередньо у ВНЗ. МАУП пропонує взагалі перейти на університетські,  а не державні дипломи, оскільки державні органи управління освітою  виявилися неспроможними забезпечити в цьому питанні належний порядок. Скоріше за все, саме так і станеться в найближчому майбутньому, як, наприклад, сталося з присвоєнням вчених ступенів докторів філософії, за що МАУП критикували всі чиновники від освіти впродовж останніх десяти років. А сьогодні міністр освіти заявляє, що вже наступного року залишиться лише один науковий ступінь – той самий доктор філософії, який МАУП присуджує ще з 1996 року. Те ж саме, гадаю, буде й з усіма іншими новаціями МАУП в освіті: вони або вже беззастережно прийняті, або будуть прийняті найближчим часом. Це тому, що МАУП завжди працювала і працюватиме на Україну, для людей, для вдосконалення освіти. 

Тому прошу керівників наших регіональних підрозділів активізувати роз’яснювальну роботу в своїх колективах та серед місцевого населення про позицію та перемоги МАУП, надати більше обертів по новому наборів студентів, забезпечуючи при цьому високу якість поточного навчально-виховного процесу; підвищити відповідальність за виконання всіх доведених планових показників. Адміністративний та професорсько-викладацький склад МАУП доводять впродовж майже двох десятиліть існування Академії, що вони можуть ефективно працювати в самих різних, зокрема й негативних умовах. Зараз прийшов довгоочікуваний, але завжди передбачуваний час перемог і ми всі можемо ще з більшою віддачею зайнятися своєю професійною справою – вчити людей бути людьми!  За будь-яких обставин!

Георгій Щокін,
Голова Наглядової Ради МАУП

Поділитися посиланням: