Меню

Обирайте Альма-матер вже сьогодні

29 Січня 2008 12:56
 Вітчизняний ринок праці нині активно розвивається і відповідно реагує на вимоги часу. В умовах бурхливого суспільного політичного, економічного, науково-технічного, культурного розвитку навчальні заклади, які займаються підготовкою фахівців за різними спеціальностями та спеціалізаціями, повинні діяти відповідно, адекватно реагуючи на виклики сучасності. Це не передбачає не лише відкриття ВНЗ нових нагальних напрямків підготовки спеціалістів – факультетів, кафедр, курсів, але й розвиток методології навчання, впровадження новітніх методів та форм підготовки фахівців.
Мало хто з навчальних закладів, передусім представників вищої школи, може нині похвалитися комплексним вирішенням освітньо-виховних проблем і завдань. Один з таких – найбільший недержавний вищий заклад освіти, лідер освітнього ринку України Міжрегіональна Академія управління персоналом.
МАУП нині справедливо вважають одним з кращих управлінських ВНЗ, де давно успішно впроваджують прогресивні світові методики навчання студентів водночас ревно дбаючи про збереження кращих вітчизняних традицій. Чудова територія, затишні та просторі аудиторії, оснащені за останнім словом техніки, прекрасна навчальна література власного видавництва, але, найперше, високопрофесійна команда викладачів – те, що чекає на кожного, хто зробив свій вибір на користь Академії.
Переконатися у цьому зможе кожен, хто завітає сюди 16 лютого 2008 року на День відкритих дверей. Міжрегіональна Академія управління персоналом прийматиме у своїх стінах всіх бажаючих познайомитись з навчальним закладом, його звичаями та традиціями.
Абітурієнти матимуть нагоду поспілкуватись з керівництвом Академії і її викладачами, які допомагатимуть їм опановувати найпрестижніші спеціальності, створюючи сприятливі умови для здобуття якісної освіти європейського рівня, а також особисто розпитати про всі аспекти, умови та вимоги до навчання.
Для усіх гостей проведуть ознайомчу екскурсію по території Академії та продемонструють бібліотеку, навчальні корпуси і приміщення. Майбутні студенти матимуть змогу ознайомитися з потужною науково-дослідною базою.
В процесі навчання в Академії студенти зможуть засвоїти фундаментальний цикл гуманітарних, політичних і соціально-економічних дисциплін, отримати сучасні знання європейського зразка з цілого ряду практично-орієнтованих спеціальностей, зокрема міжнародного маркетингу та реклами, міжнародної економіки та управління персоналом, соціології управління та паблік рилейшнз, практичної психології, міжнародного комерційного права, іноземних мов та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності. В Академії виховують конкурентноспроможних та високопрофесійних фахівців найвищого рівня, адаптованих до жорстких умов ринку праці, які достойно служитимуть на благо Вітчизни та народу України.
Про нову вступну кампанію до МАУП розмовляємо з її ректором, професором Миколою Головатим.
- За вікном ще зима, а вступна кампанія в Академію вже почалася…
- За наявності у державі надзвичайно широкої і потужної системи освіти для керівників ВНЗ постає нагальне питання – як переконати вчитися саме у їхньому навчальному закладі. Конкуренція на ниві вищої освіти з кожним роком зростає. Це пояснює той факт, що більшість ВНЗ практично вже з нового календарного року розпочинають рекламну кампанію, роз’яснювальну роботу з дітьми – абітурієнтами, які вже зараз обдумують який ВНЗ обрати. Тож Міжрегіональна Академія управління персоналом, найбільший нині недержавний ВНЗ в Україні, куди щорічно до Президентського та Всеукраїнського університетів приходить на навчання понад 15 тисяч нових студентів, не залишається осторонь. Результат цієї роботи – щорічний випуск по всій Україні (адже МАУП має понад 40 відокремлених структурних підрозділів в усіх регіонах країни) кількох тисяч студентів, а це документи про вищу освіту з близько 32 спеціальностей і понад 132 спеціалізації.
- Які особливості матиме цьогорічна вступна кампанія?
- Набір студентів на навчання, яке вони почнуть з вересня цього року, справді має характерні ознаки, які необхідно враховувати. Передусім йдеться про те, що дітей, починаючи з цього року, до ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації прийматимуть винятково за результатами зовнішнього державного тестування. Ми маємо нове положення, затверджене Міністерством освіти і науки України, яке стосується прийому до вищих навчальних закладів, і у відповідності до цього організовуємо власну роботу.
Квітень має стати «гарячим» для випускників, адже вони складають тести із різних предметів – української мови і літератури, математики, фізики, хімії тощо. Проте є і досить специфічні дисципліни, вивчення яких не передбачено шкільною програмою, проте знання їх – необхідна передумова для вибору певних спеціальностей. Адже для вступу на правознавство абітурієнт повинен знати право, на програмування – основи програмування. Отже ми повинні уже орієнтувати дітей, як готуватися до вступу.
- Чим нині Академія приваблює  абітурієнтів?
- Готуючись до днів відкритих дверей, ми також ставимо завдання зорієнтувати батьків та дітей, що нового з’явилося в Академії. А нині лише у Президентському університеті ми маємо 44 кафедри. Серед них 32 кафедри – випускаючі. Ми в цьому році принципово збільшили кількість ВНЗ – відокремлених структурних підрозділів, які отримали ліцензії та пройшли акредитацію. Сьогодні в Україні і поза її межами – 50 відокремлених структурних підрозділів МАУП. Серед них 12 отримали нові ліцензії та право набирати дітей на навчання. Мені надзвичайно приємно відзначити показники наукової діяльності МАУП. Зокрема, ми видали понад 180 найменувань наукової літератури, провели цілу низку унікальних конференцій, круглих столів, семінарів на актуальну тематику. До цієї роботи активно долучається студентська молодь. Взагалі наші студенти займають активну життєву позицію. І роблять вагомий внесок у наукове, культурне, громадське та політичне життя країни. Як, скажімо, своєю участю у олімпіадах, змаганнях, конкурсах різного рівня, наукових засіданнях, так і громадською та політичною роботою.
Численні фестивалі і конкурси відбуваються в Академії. Наприклад, «Арт-палітра», «Красуня МАУП», «Лицар МАУП», КВН. В МАУП сьогодні навчається дуже багато дітей, які є переможцями європейських, світових, олімпійських чемпіонатів і ігор.
Те, що Академія нині надзвичайно популярний заклад, доводить такий промовистий факт: на багатьох спеціальностях в МАУП є конкурс – від 1.5 до 2 осіб на місце. Це, скажімо, медична психологія, правознавство.
- Академія – приклад закладу, що втілює сучасну освітню модель. Що це означає на практиці?
- Ми спроможні забезпечити навчання саме за тими схемами, технологіями, які у світі надзвичайно прогресивні, і активно сьогодні розвиваються. Так, ми створили мережу тьюторських центрів, вдвічі збільшили мультимедійне навчання з у Телевізійному університеті. Ми повністю переглянули наші навчальні програми і для більшості наших студентів навчання проходитиме за кредитно-модульною системою, яка сьогодні розповсюджена в усьому світі. Ми провели дуже велику роботу з оснащення лабораторій. В кожному із 8 інститутів Президентського університету ми створили по дві-три спеціальні навчальні лабораторії з тих основних предметів, спеціальностей, які є базовими для даного фаху. А, отже, ми даємо можливість студенту практично оволодівати знаннями. Я повинен згадати те, що ми серйозно розширили базу навчальних практик, які ми проводимо. Нині маємо договори із 100 комерційних структур – підприємствами, банками, фірмами. В МАУП запровадили цілий ряд нових спеціалізацій. Наприклад, в цьому році ми будемо рекомендувати дітям йти навчатися на менеджмент муніципального управління, оскільки для таких міст як Київ, для обласних центрів надзвичайно потрібні спеціалісти регіональної сфери діяльності, регіонального профілю.
- МАУП був і залишається закладом національно-патріотичним?
- Звісно ж. На День відкритих дверей ми безумовно будемо знайомити батьків і дітей з тією позанавчальною і виховною роботою, яка проводиться в закладі, оскільки концепція розвитку Міжрегіональної Академії управління персоналом – це концепція державницька, національна, патріотична. Запроваджуючи різноманітні європейські модульні, кредитно-модульні, мультимедійні і базові системи навчання, ми разом із тим не забуваємо, що для нас принципово важливе – це розвиток власної національної системи освіти. Вона не повинна вириватися з контексту загальнонаціональних проблем, які вирішуються у державі, а тому максимальне наближення навчання студентів до практичного життя країни, практичного життя її громадян безумовно є центральним.
 
Запрошуємо всіх бажаючих на День відкритих дверей у МАУП, який відбудеться 16 лютого 2008 року (з 10.00) на вулицю Фрометівська, 2 до центрального корпусу МАУП. Ми завжди вам раді.
Поділитися посиланням: