Меню

Один, два, три – кубок ІСН назавжди!

27 Березня 2008 10:41

Уже третій рік поспіль команда з аеробіки Інституту соціальних наук не знає гіркоти поразки на внутрішній першості МАУП. Цього року соціологи знову захистили свій чемпіонський титул, і тепер перехідний кубок переможців назавжди залишиться в них. Компанію ІСН у призовій трійці склали Інститут міжнародних відносин та Інститут міжнародної економіки та фінансів.

А розпочалися змагання з приємної і почесної події для всієї Академії. Генеральний секретар Спортивної студентської спілки України Валентин Гаврилко нагородив ректора МАУП Миколу Головатого відзнакою за високий рівень розвитку спортивної справи в Академії. У подарунок Микола Федорович отримав спортивний костюм. „Якби я міг, то одягнув би його і теж позмагався б, - жартома подякував за приз ректор. – Ця нагорода дісталася нам недарма, адже в нас навчаються чемпіони Європи, світу й Олімпійських ігор з різних видів спорту”.

Загалом за трофей змагалося сім команд, минулого ж року претендентів на перемогу було дев’ять. Не долучилися до змагань студенти двох Інститутів – кібернетики та військово-козацького. Проте боротьбі не бракувало запеклості і гостроти.

Аби розсудити чесно і по справедливості, організатори традиційно запрошують незалежних арбітрів, які працюють в різних вищих навчальних закладах столиці і мають суддівську категорію. Двоє суддів оцінюють артистичність виконання, ще двоє – технічність, а п’ятий служитель Феміди – складність композиції.

Максимальний бал – одну десятку за артистизм – отримали переможці змагань. Лідирували вони і в складності програми, і в техніці. У сумі соціологи набрали 18,2 бала, що забезпечило їм перше місце.

„Ми розраховували лише на перемогу. І нам це вдалося! – каже капітан команди ІСН Ольга Гусаченко, яка на радощах розплакалася. – Цілий тиждень ми танцювали по вісім – дев’ять годин на добу. Запорука нашого успіху – бажання. А ще, вважаю, ми були артистичніші й оригінальніші за наших суперників. Поки ще не придумали, де саме зберігатимемо кубок”.

Варто зазначити, що і вболівальники соціологів підготувалися краще за інших. Вони підтримували свою команду не лише оплесками, а й плакатом: „ІСН – ми з вами”.

Більше балу програли чемпіонам срібні призери – вихованці Інституту міжнародних відносин. У них – 17,05 бала. Однак оригінальності їхній композиції і костюмам не бракувало. „Результатом ми задоволені. Для нас друге місце – теж своєрідна перемога, адже наша праця нагороджена, - стверджує капітан віце-чемпіонів Ірина Лішук. – Нам є до чого прагнути,  ми вже дивимося в майбутнє. А для перемоги, мабуть, забракло впевненості”.

Бронзову нагороду студентам ІМЕФ забезпечили 16,55 бала. Їхній виступ абсолютно відповідав назві команди – „Веселка”. Безтурботний і веселий настрій викликали вони у глядачів. Незважаючи на те, що минулого року представники цього Інституту були другими, своєму цьогорічному результату вони раділи.

Четвертою фінішувала команда Інституту менеджменту та бізнесу – 16,25. П’ятими опинилися студенти Інституту лінгвістики – 13,65.

Цікава творча задумка була в Економіко-правового технікуму. Вони вирішили передати епоху 80-х, тож і костюми, і музика відповідали духу тих років. Та суми балів їм вистачило лише для шостого місця – 13,6. Сьоме місце дісталося вихованцям Інституту права – 13,55.

- За п’ять років, упродовж яких відбувається чемпіонат Академії, рівень підготовки учасників значно зріс. А разом з ним – й оцінки суддів, - констатує головний суддя змагань Світлана Кумскова. – Кожна команда підготувала яскраві костюми, що відповідали композиції. Мої особисті симпатії збіглися з рішенням арбітрів. Програма соціологів була найскладнішою – п’ять міні-сцен, які поєднувалися характером, зміна музики передбачала й зміну темпу. До того ж – досить чисте технічне виконання. До речі, ця перемога гарантувала команді ІСН участь у змаганнях відкритої першості Києва серед вищих навчальних закладів, яка стартує 24 квітня у спорткомплексі КНУ ім. Т.Шевченка. У перспективі хотілося б посилити конкуренцію маупівського чемпіонату, залучивши до змагань і філії Академії. На мою думку, наш зал може прийняти команд 12, але це не є межа. Тоді першість МАУП стане ближчою до справжніх спортивних змагань.

Нині ж формат маупівського чемпіонату – спортивно-концертний. У перервах між виходами на сцену учасників показові виступи презентували публіці група підтримки збірної команди МАУП, бронзова призерка відкритої першості Києва з аеробної гімнастики Анна Вященко, ансамбль „Перлина”. Насичена програма була і музичними номерами.

 

Історична довідка

Аеробіка (ритмічна гімнастика) - комплекс фізичних вправ (ходьба, біг, стрибки та ін.), які виконують під музику. Зародилась в США в 1960-ті роки.

Засновником аеробіки вважається лікар Кеннет Купер. За його задумом аеробіка - це засіб протистояння факторам, які викликають  розвиток серцево-судинних захворювань: гіподинамії, нервовим перенапругам, надлишковому харчуванню. За допомогою вправ, що виконуються в аеробному режимі, і харчування з низьким вмістом тваринних жирів в організмі людини найбільш активно руйнується надлишковий холестерин - головний ворог судин. Фізичні навантаження усувають гіподинамію, а емоційність під час проведення занять поліпшує настрій, ліквідуючи негативний вплив стресів.

Основними міжнародними змаганнями з аеробіки, що проводяться під керівництвом і патронажем ФІЖ, є чемпіонати світу, етапи (серії) і фінали Кубка світу, світові ігри (аеробіка як одна з дисциплін), континентальні  чемпіонати (для нас важливий чемпіонат Європи).

Чемпіонати світу (перший відбувся 1995 року), Європи,  міжнародні  турніри носили особистий характер. У 2002 році на VII чемпіонаті світу, крім особистої, вперше було розіграно командну першість.