Орієнтир для примирення

18 Липня 2006 17:26

Міністр освіти і науки України С.М. Ніколаєнко всупереч чинному законодавству 3 травня 2006 року видав наказ №1105-л, яким затверджено рішення Державної акредитаційної комісії України від 21 квітня 2006 року, протокол №60, згідно з яким анульовано ліцензію таким філіям МАУП: Криворізькому інституту імені Петра Калнишевського, Житомирському інституту, Чернігівському інституту імені Героїв Крут, Закарпатському інституту імені Августина Волошина та Чернівецькому інституту.

Приводом для цього послужили протиправні перевірки, проведені з грубим порушенням чинного законодавства Міністерством освіти і науки України і Державною інспекцією навчальних закладів МОНУ, про що керівництво МАУП повідомило МОН України листом від 26 квітня 2006 р. №2243, відзначивши, зокрема, явну упередженість МОН в організації й проведенні перевірок і зазначивши низку допущених порушень. Так, перевіряльники порушили Порядок здійснення контролю за дотриманням Ліцензійних умов надання освітніх послуг, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 24.12.2003 р. №847, в частині  процедурного оформлення проведення перевірок, видачі наказів і самого ведення перевірок. Було здійснено заходи, не передбачені вказаним Порядком, зокрема так звані зрізи знань. Тестові завдання, які використовували під час перевірок «зрізів знань» невідомо ким і коли затверджені. З результатами перевірок ректор Академії не був ознайомлений, його зауваження не включено до матеріалів перевірок. На засіданні ДАК був відсутній представник Академії з поважних причин, що не давало права ДАК прийняти відповідне рішення.

Трудові колективи зазначених вище відокремлених структурних підрозділів МАУП не погодилися з явно упередженими і незаконними висновками МОН і на проведених зборах висунули вимогу зберегти соціально-економічні умови праці та виробничого побуту найманих працівників інститутів.

Оскільки, згідно із Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», зазначені вимоги мають бути висунуті до власника організації, в якій працюють наймані працівники, відповідні вимоги були висунуті до Наглядової ради МАУП як представника акціонерів Академії в період між зборами акціонерів.

Враховуючи, що колективний трудовий спір виник у зв’язку з виданням Міністерством освіти і науки України незаконних наказів, з ініціативи Наглядової ради МАУП Національна служба  посередництва і примирення України, яка зареєструвала колективний трудовий спір, залучила до вирішення цього спору Міністерство освіти і науки України і після розгляду питання на примирній комісії направила Міносвіти рекомендації щодо колективного трудового спору, в яких рекомендувала:

1.  Міністерству освіти і науки України:

1.1.  Враховуючи, що під час формування і затвердження вимог найманими працівниками Криворізького інституту імені Петра Калнишевського Міжрегіональної Академії управління персоналом, Житомирського інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом, Чернігівського інституту імені Героїв Крут Міжрегіональної Академії управління персоналом, Закарпатського інституту імені Августина Волошина Міжрегіональної Академії управління персоналом та Чернівецького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом були висловлені думки щодо порушення норм чинного законодавства під час проведення перевірок дотримання зазначеними вище навчальними закладами ліцензійних умов, невідкладно провести перевірку дотримання відповідними органами положень:

-  пункту 34, абзацу третього пункту 35, пункту 36 Порядку ліцензування освітніх послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.08.2003 року №1380;

-  пунктів 6.1., 6.2., 6.4., 6.5., 6.6., 7.4., 7.6. Порядку здійснення контролю за дотриманням Ліцензійних умов надання освітніх послуг, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24.12.2003 року №847, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 січня 2004 року за №76/8675.

1.2. З метою забезпечення дотримання прав і гарантій найманих працівників Криворізького інституту імені Петра Калнишевського Міжрегіональної Академії управління персоналом, Житомирського інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом, Чернігівського інституту імені Героїв Крут Міжрегіональної Академії управління персоналом, Закарпатського інституту імені Августина Волошина Міжрегіональної Академії управління персоналом та Чернівецького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом Міністерству освіти і науки України призупинити на період перевірки дотримання відповідними органами норм чинного законодавства України у підготовці пропозицій про анулювання ліцензій названим вище навчальним закладам дію пункту 2.5. наказу Міністерства освіти і науки України від 03.05.2006 року №1105-л.

Таким чином, причиною трудового спору стали незаконні дії Міністерства освіти і науки України і Державної інспекції навчальних закладів.

Сподіваємося, Національна служба посередництва і примирення знайде дієві форми впливу і чиновники скорегують свою позицію, направивши її в правове русло, в результаті чого буде вичерпано трудовий конфлікт, який виник явно не з доброї волі окремих надто завзятих функціонерів Міносвіти і Держінспекції.

Поділитися посиланням: