Про Академію

Меню

Пам’яті загиблих при захисті міста Хаджали

25 Лютого 2005 14:03

1992 року в ніч з 25 на 26 лютого вірменські військові формування  з застосуванням бойової техніки розгромили азербайджанське місто Ходжали у Нагорному Карабасі. Ходжали – це поселення, розташоване у стратегічній точці траси Агдам-Шуша, недалеко від єдиного аеропорту в Карабасі. Населення міста складало 7 тисяч чоловік. В результаті обстрілу аеропорт і прилеглі будинки були зруйновані. Захисники Ходжали виявили героїзм  і хоробрість у нерівній боротьбі з ворогом, продемонстрували справжню здатність до самопожертви та патріотизм.

24 лютого в Українсько-Азербайджанському інституті соціальних наук імені Аскара Акаєва відбулось вшанування пам’яті загиблих при захисті міста Хаджали. Перед українськими та азербайджанськими студентами МАУП виступив перший секретар Посольства Азербайджану Сабухі Даміров. У своєму зверненні до молоді він відзначив: «Азербайджанська республіка проводить цілеспрямовану і послідовну політику справедливого і мирного вирішення Нагорно-Карабахського конфлікту у відповідності з принципами міжнародного права з метою звільнення своїх територій від окупації. Справедливість і положення міжнародного права – на нашому боці. Сьогодні незалежна Азербайджанська Республіка перетворилась на важливий фактор світової політики. Ми віримо в те, що укріплення незалежності Азербайджанської республіки, встановлення непорушності її державних кордонів та територіальної цілісності стане найкращим пам’ятником жертвам Ходжалинської трагедії і всім героїчним захисникам нашої Вітчизни.

У цей жалобний день ми ще раз з глибокою повагою схиляємо голови перед святими душами жертв Ходжалинського геноциду і читаємо молитву перед Богом».

У  заході також  брали участь  радник з питань діаспори, освіти і культури посольства Республіки Азербайджан в Україні Сеїд Гадмалієв, голова Конгресу азербайджанців в Україні Октай Зейналов, студенти та викладачі МАУП.

Поділитися посиланням: