Пам’яті жертв Голодомору

29 Листопада 2010 10:00

"Награбоване в українських селах зерно радянська влада пароплавами і потягами вивозила за кордон. За золото для диктатури пролетаріату. А українські селяни гинули з голоду..."

"Іноземні мандрівники, які відвідували нашу країну впродовж віків, озивалися про неї одностайно: "Земля ця дуже багата і щедра". На такій землі просто не могло статися такого. Але сталось..."

"Коли вмирає людина, зникає цілий світ. Коли мільйони ідуть у прірву, зникають цілі галактики. Якщо ти забудеш, за ким б'є цей дзвін, він битиме за тобою..."

З документального фільму «Великий Голод»

 

Голодомор, що лютував на теренах нашої країни у 1932-33 роках, став для українського народу однією з найтрагічніших та болючіших сторінок рідної історії. Й досі складно знайти сім’ю, прабатьків якої не торкнувся цей жах, й досі живі люди, які пам’ятають Голодомор і які можуть розповісти про нього. Відтоді минуло багато років, змінився політичний устрій, а суперечності довкола цієї трагедії не вщухали. Всі чудово пам’ятають, як політизувалося питання Голодомору в період з 2003 року, відколи Верховна Рада України виголосила бажання визнати цей страшний період Геноцидом проти українського народу, до 2006 року, коли здійснений злочин було визнано вже на законодавчому рівні.

З того часу четверта субота листопада визнана в нашій державі Днем пам'яті жертв голодоморів. В цей день як в Україні, так і поза її межами проводяться меморіальні заходи та на знак вшанування пам’яті невинних жертв – акція «Запали свічку!». Цього року пам’ятна дата випала на 27 листопада. Рівно о 16 годині по всій Україні зупинили роботу на підприємствах і установах, громадський та приватний транспорт звуковими сигналами подав звістку про хвилину мовчання за тими, кого скосив Великий Голод. Відтак на вікнах осель мешканці запалили свічки пам’яті, а у церквах відправили поминальне Богослужіння. У навчальних закладах і закладах культури традиційно провели тематичні вечори, так звані «уроки пам’яті». Міжрегіональна Академія управління персоналом не стала винятком. Вже третій рік поспіль спільно з Молодим Народним Рухом (МНР) МАУП організовує для студентів лекції та зустрічі з небайдужими до Голодомору. На цей раз, захід мав форму кінопоказу і молодь мала змогу переглянути документальний фільм «Великий голод», знятий студією 1+1.

«Фільм демонструє і змушує відчути весь біль від пережитої народом України гіркої трагедії. Й досі багато людей, які нас оточують і, можливо, присутні тут у залі, заперечують той факт, що голодомор був геноцидом. Але вони забувають, що, хоч накази й віддавало радянське керівництво, виконували їх наші співвітчизники, українці. Тому я сподіваюсь, що переглянувши цей фільм, ви замислитесь і не захочете стати такими як вони, а будете шанувати пам'ять наших предків – невинно вбитих земляків», – звернувся до студентів перед початком показу Голова секретаріату МНР Сергій Воронов.

Щойно світло у залі вимкнули і показ розпочався, приміщення охопила тиша, яка збереглася й по закінченні. Мабуть, режисер проекту Едуард Лозовий таки змусив замислитись присутніх і це вселяє надію, що Україна не залишиться без людей з душею, зі співчуттям та силою пам’ятати тих, хто помер під час страшного нещастя, що спіткало Україну – під час Голодомору.

Поділитися посиланням: