ПЕРЛИНІ 5 РОКІВ

31 Березня 2011 16:01

Днями відбувся святковий концерт з нагоди 5-річчя Ансамблю танцю „Перлина”. Цей унікальний студентський танцювальний колектив, створений на базі Міжрегіональної Академії управління персоналом, єдиний у своєму роді. 2009 року „Перлина” отримала звання „народного” ансамблю, що також є визнанням її творчих досягнень. Однак найбільшим вагомим визнанням є прихильність глядачів, постійне поповнення колективу новими учасниками, а також активна концертна діяльність ансамблю.

Про урочистості, присвячені річниці ансамблю та про життя колективу розповів художній керівник Народного ансамблю танцю „Перлина” Андрій Олександрович Науменко.

-          Чи задоволені Ви виступом своїх вихованців?

-          Завжди слід прагнути більшого. В цілому поставлене завдання виконане на 100 відсотків. На початку підготовки у нас були одні завдання, стосовно цих завдань ми задоволені результатом, але в процесі підготовки стало зрозумілим, що колектив може більше. Саме цим концертом ми переступили певний рубіж і на новому етапі у нас багато роботи попереду: це, перш за все, „більше” сцени, це більші вимоги глядачів і фахівців. Ми дали сольний концерт тривалістю майже дві години, що складався з 16 танцювальних номерів нон-стоп. У святковому концерті брали участь понад 50 учасників, і що особливо приємно, 15 з них -  хлопці. Це дуже добрий знак і велика рідкість у наш час.

-          Які відгуки були після концерту?

-          Варто сказати, що концерт з нагоди 5-іччя Ансамблю танцю „Перлина” оцінювали інакше, ніж попередні звітні концерти, якщо раніше ми дивували вже своїм існуванням, то зараз до нас більші вимоги. Конструктивна критика, коли нас оцінюють вже як артистів – це велика честь і визнання нашої роботи, нашої творчості. Надзвичайно приємно, що хлопці й дівчата, які починали практично з нуля, змогли досягти такого рівня і впевнено виступають тепер на великій сцені.

-          Що було головним для Вас у концерті?

-          Для мене було важливим, аби колектив дав великий сольний концерт на великій сцені перед великим глядацьким залом, - і це нам вдалося, ми витримали це випробування. Однак найголовніше, що цей концерт був присвячений кожному з учасників ансамблю. В народних танцях багато відомих колективів, але мало відомих танцівників, тобто яскравих особистостей, які втілюють собою народний танець. Ми прагнемо виділяти учасників ансамблю танцю „Перлина”, які пройшли цей шлях і досягли значного рівня майстерності, тому під час святкового концерту були засновані і вручені ряд нагород. Так, цього року ми впровадили щорічну премію з робочою назвою „Оскар” – це нагорода найбільш технічному (Анна Дорошенко) і найбільш артистичному (Катерина Антоненко) танцівнику. А також були відзначені за кращий дебют - Ольга Матвєєва та за волю до перемоги – Надія Руденко. І перш за все цього разу ми впровадили також щорічну премію „Визнання”. Найбільш достойного цієї нагороди визначають лише самі учасники колективу шляхом голосування. Це досить складно, адже всі по різному здійснюють свій внесок у розвиток ансамблю і найбільш важлива у цьому думка всього колективу. На цей раз, найдостойніших виявилося шестеро: Андрій Бакулін, Андрій Кравченко, Юрій Хайлак, Наталья Мороз, Наталья Косміна, Олексій Сирейщиков.

-          Як виглядає ця нагорода?

-          Нагорода „Визнання” – це відбиток долоньки учасника в гіпсі, яке таким чином буде увіковічене в резиденції ансамблю, і всі покоління колективу знатимуть про цього учасника. Ми обрали саме цей символ – відкриту долоню, тому що вона втілю добро, відкритість, допомогу і доброзичливість.

-          Які творчі досягнення ви продемонстрували в концерті?

-          Ми пишаємося, що до концерту було підготовлено три зовсім нових танці. Так, ми підготували Буковинський жіночий танець, Білогорську кадриль та Танець зі списами. Кадриль і Танець зі списами були поставлені мною. Кадриль – це російський танець, це своєрідна данина моїй Батьківщині, колективу де я танцював перші 12 років моїх занять танцями на Далекому Сході. Кадриль – одне з найяскравіших  танцювальних дійств, де мало технічних моментів, але багато почуттів, емоцій і акторських проявів. Саме цей танець найбільш відповідає гаслу нашого колективу: „Танці з душею, танці для душі”. Тут максимально розкриваються артистичні здібності танцівника. „Списи” – це козацький танець, тут представлено захисний дух Запорізької Січі, танець поставлено під музичний супровід козацького маршу Євгена Гуцала  - величного і сильного твору. Нам близька ця тема, адже і ми певним чином зберігаємо і захищаємо традиції. Для постановки Буковинського жіночого танцю був запрошений один з видатних сучасних хореографів Валерій Дебелий, хореограф ансамблю „Калина”. Слід сказати, що це дуже жіночний танець і я пишаюся тим, що у нашого колективу з’явився власний жіночий танець. Підкреслю, що всі ці три танці крім нас не танцює ніхто.

-          На концерті ви представили майже весь репертуар ансамблю?

-          Наш репертуар значно ширший, а під час концерту ми прагнули показати нестандартний набір танців, в першу чергу, це нові танці і технічно складні танці. Неможливо не згадати виступ наймолодших учасників колективу – танцівників Навчально-виховного комплексу „Престиж”, яких навчає Марія Полєшко. Цього разу вони постали перед глядачами в образах морячків і як завжди викликали бурхливі овації.

-          Вас прийшли привітати з ювілеєм багато гостей?

-          Так, традиційно нас вітали друзі колективу. На початку концерту нас вітали своїм виступом чудовий танцювальний колектив мажореток з Хмельницька, а також склад ветеранів Народного ансамблю танцю „Полет”, що є однією з ланок у ланцюжку створення нашого ансамблю. Зі словами підтримки виступила проректор з виховної роботи МАУП Людмила Біжик. Звичайно, ми висловлюємо велику вдячність за підтримку всім, хто допомагає Ансамблю танцю „перлина” на шляху розвитку і творчого становлення, зокрема Голові Наглядової ради МАУП Георгію Щокіну, заступник Голови Наглядової ради МАУП Ростиславу Щокіну, проректору з виховної роботи Людмилі Біжик і всім, хто підтримує нас і вболіває за нас, зокрема і службі по зв’язках з громадськістю Академії. Ми цінуємо цю підтримку і нам дуже приємно, що всі, хто пов’язаний зі світом танцю і хореографії підкреслюють, що нам як колективу надзвичайно пощастило з домом, а наш дім – це МАУП.

Поділитися посиланням: