Про Академію

Меню

Персональні навчальні школи та постійно діюча школа-лекторій – нові напрями роботи Інституту соціальних наук і самоврядування

20 Січня 2015 16:05

20 січня в Українсько-Азербайджанському інституті соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва відбулося урочисте освячення корпусу, яке проводив доктор бого­слов’я, протоієрей Діонісій Мартишин. За давньою традицією, аби почати новий календарний рік з Божого благословення, на Хрещення освячували помешкання та різні будівлі. Тож Отець Діонісій освятив усі аудиторії та кафедри інституту, прикликавши благословення на велику справу освіти, науки і виховання.   «Розвиток науки і освіти потребує не лише інтелектуально забарвлення, а також і духовного морального оновлення, яке дає українська православна церква сучасному суспільству. – зазначив Діонісій Мартишин – Нехай завжди з вами перебуває Господь, дає вам милість, благодать, Боже натхнення, мудрість, завжди бути першими, адже ми розбудовуємо майбутнє української науки, а відтак  й української нації!»

 

По закінченню урочистого освячення відбулася вчена рада. На початку засідання директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва Іван Бідзюра привітав доцента кафедри соціології і соціальної роботи Файзуллу Бісенбаєва з 55-річчям та побажав міцного здоров’я і успіхів у професійній сфері.

 

На порядку денному вченої ради було розглянуто 3 питання:

1)    Ситуація з формування студентського контингенту у інституті та формування персональних навчальних шкіл;

2)    Організація виконання навчального плану;

3)    Створення постійно діючої школи-лекторію.

Щодо першого питання, то в інституті було введено нову систему формування студентського контингенту, зокрема  налагодження двостороннього зв’язку між споживачем освітніх послуг та замовником. Тобто викладачі можуть самі пропонувати навчатися студентам в Академії і вивчати власне ті предмети, які цікаві саме студентам.   «Таким чином ми поступово переходимо до моделі європейської вищої освіти та американської, коли висококваліфікований професор або талановитий  доцент має свою школу слухачів і  формує її» – зазначив Іван Павлович. Тож саме такий підхід є початком формування персональних навчальних шкіл у МАУП. По другому питанню виносили на обговорення організацію модульного контролю, проведення зрізу знань, новий проект вільного відвідування студентами лекційних занять.

  

Нововведеннями у цьому півріччі стало запровадження постійно діючої школи-лекторію. Було визначено, що кожного першого четверга місяця  до Інституту соціальних наук і самоврядування буде запрошений гість із цікавою доповіддю, яка має бути актуальною та відповідати сучасним реаліям науки. Директор інституту також відзначив, що на такі лекцію будуть запрошуватися не лише викладачі Академії, але й  кращі лектори Києва, провідні науковці та  цікаві й відомі особистості. Перша лекція школи-лекторію відбудеться 5 лютого в інституті соціальних наук і самоврядування о 14.20, на якій із доповіддю виступить доктор політичний наук, професор, проректор з наукової та виховної роботи МАУП Микола Головатий.

 

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: