Про Академію

Меню

Під час засідання Дискусійного клубу МАУП Олексій Плотніков говорив про втрачені можливості економічної кризи

22 Березня 2010 12:37

Як відомо – теоретичні знання – справа хороша, однак живе спілкування з досвідченими людьми, фахівцями своєї справи надає студентам можливість відкрити для себе багато нового в певній галузі. Тож традиційні зустрічі в конференц-залі МАУП завжди збирають охочих обговорити важливі питання сьогодення. Днями гостем Дискусійного клубу МАУП став народний депутат від Партії регіонів Олексій Віталійович Плотніков - член Комітету з питань економічної політики, голова підкомітету з питань міжнародної економічної політики у Верховній Раді України. Почесного гостя зустрічали ректор МАУП Валерій Захожай та проректор з міжнародних зв’язків МАУП Ігор Піляєв. Як зазначив, ректор МАУП Валерій Захожай, представляючи гостя, - Олексій Віталійович - доктор економічних наук, професор, тож освітянська галузь йому знайома, крім того в Академії він вже бував, тож студентська аудиторія не нова для нього. З огляду на посаду гостя, темою зустрічі стала «Міжнародна політика України».

На початку розмови, гість звернув увагу на перші кроки виходу світової економіки з кризи, а за нею і економіки України, оскільки ці процеси безперечно пов’язані, для України ж ситуація ускладнюється внутрішньою кризою і саме від внутрішніх процесів, що відбуваються у державі залежатиме, як довго і наскільки складно відбуватиметься процес виходу України зі складної ситуації, що склалася.

У своєму виступі Олексій Віталійович розглянув кризу, як період втрачених можливостей для України: «Світову кризу можна було б використати для технологічного переозброєння України, застосувати енергозберігаючі технології, зробити так, аби криза стала поштовхом для перебудови національної економіки, на жаль цього зроблено не було» - підкреслив гість.

«Існує досить примітивна схема про конкурентні переваги України: географічне положення, чорноземи та кваліфікована дешева робоча сила. Якщо дивитися на продуктивність праці, то з 1990 до 2000 року в Україні продуктивність впала на 86 %, при тому, що у Польщі, наприклад, навпаки – зростання на 240%, в Угорщині – 140%. Тобто жахливе падіння продуктивності праці спостерігалося ще 10 років тому» - зазначив пан Плотніков – «Восени 2009 року американська компанія Маккензі видала відповідний звіт про продуктивність праці у світі. Згідно з цим звітом, продуктивність праці в Україні становить лише 16% від продуктивності праці в США. Виходячи з цих цифр, важко сказати, що це є конкурентною перевагою, і визначити, коли ми з такою продуктивністю праці можемо вийти з кризи чи хоча б наблизитися до рівня країн – нових членів ЄС».

Серед запитань, які поставили слухачі перед народним депутатом стала проблема енергозалежності: «Дійсно існує необхідність позбутися енергозалежності, однак неможливо зробити це раптово, потрібно застосувати і енергозаміщуючі технології, і видобуток власних ресурсів, і використання джерел з інших азійських країн, тобто це чинники які зменшать пряму залежність від конкретної сусідньої держави. Друга позиція – це побудова нормальних політичних стосунків з Російською федерацією, як країною, звідки йде той самий газ, що дасть можливість позбутися проблем з ціноутворенням».

Як голова підкомітету з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотніков висловився за більш активну зовнішньоекономічну політику, побудову вигідних для України зовнішньоекономічних стосунків з країнами-сусідами, зокрема з митним союзом Казахстану, Білорусі, Росії, а також з країнами ШОС.

На завершення зустрічі ректор Академії Валерій Захожай подарував гостеві книги видавництва МАУП.

Поділитися посиланням: