Про Академію

Меню

«Поєднуючи спорт і навчання, молодь має велике майбутнє» - вважає головний тренер студентської збірної України з футболу Володимир Лозинс

21 Вересня 2009 11:06

Днями в МАУП відбувся фінал футбольного турніру Спартакіади-ІІ. Серед гостей турніру був і головний тренер студентської збірної України Володимир Лозинський, він розповів про свої враження від Універсіади 2009 та від Спартакіади, що проходить в МАУП.

1.     Українська студентська збірна стала цього року чемпіонами Універсіади-2009, як Ви вважаєте, завдяки чому наші футболісти виграли?

На мою думку, головна причина в тому, що основа нашої команди, це колектив, який був зібраний раніше, вже зіграний, має досвід ігор у цьому турнірі, власне це стало козирем. Зокрема, до цієї основи увійшли і маупівські студенти тобто Антон Монахов, Андрій Башлай, Андрій Шевчук, Артем Старгородський, Андрій Запорожан, які вдруге завоювали золоті медалі турніру. На таких гравців ми спиралися, всі настанови, які ми робили перед грою – вони втілювали в життя і звідси – результат. Однак, відстоювати титул завжди важче, аніж вибороти його вперше, тож було досить складно: з шести ігор ми виграли лише дві, але найважливіші. Ми вийшли зі своєї групи з перемогою, обігравши канадців, це було обов’язково. Так, у збірних Кореї та Англії ми виграли за пенальті, а потім у фінальному матчі ми обіграли італійців.

2.     Що на Вашу думку було найважчим у турнірі?

Сильні суперники були, команди Кореї, Марокко та й інші збірні показали високий рівень підготовки, тож змагатися з ними було не легко. Крім того, складність була у тому, щоб зібрати гравців, адже всі з різних клубів і організувати їхню участь в Універсіаді не легко. Ще одна складність у тому, що збори перед змаганнями становлять лише 10 днів, коли ми збираємо гравців і готуємо їх до Універсіади. Однак цього разу Іван Степанович Шепеленко добре попрацював з командою щодо відпрацювання стандартних положень, оскільки більшість голів забиваються саме зі стандартів: штрафних, кутових, пенальті. І це зіграло важливу роль, оскільки у двох іграх були вдалі серії пенальті, і у грі з італійцями забивали після подачі з кутового.

3.     Яке футбольне майбутнє Ви пророкуєте своїм гравцям?

Звичайно гравці, які вперше виграли Універсіаду, вони потрапили у хороші команди, наприклад Антон Монахов зараз лідер у «Таврії» (Сімферополь), Андрій Башлай та Андрій Шевчук грають у Севастополі, Артем Старгородський виступає за команду «Арсенал» (Київ). Частина спортсменів збірної виступають за Івано-Франківськ. Я вважаю, що Універсіада дає високий рівень і досвід, крім того це спілкування, адже цього року були делегації зі 140 країн. Наша команда дуже дружна. Відчувається, що це дуже талановита молодь, вони прагнуть до знань, до перемог, володіють англійською мовою, прагнуть отримати освіту. Їм вдається вдало поєднувати спорт і навчання. Адже, щоб заробляти потрібно мати високу кваліфікацію, тож з таким настроєм - у них велике майбутнє.

4.     Сьогодні Ви були присутні на Спартакіаді в МАУП. Чи цікавим, був для Вас сьогоднішній фінал Спартакіади, що пройшов у МАУП.

Я вважаю, що це дуже корисна справа, такі турніри треба регулярно проводити, щоб діти відчували, що вони комусь потрібні. Зокрема і в футболі. І я як головний тренер студентської збірної України сподіваюсь, що можливо хтось з них згодом через рік-два братиме участь в Універсіаді. Якщо студенти мають бажання змагатися і займатися спортом професійно, то це обов’язково треба підтримувати. Я намагаюсь бувати на таких змаганнях, оскільки тут можна знайти перспективних талановитих спортсменів, які є потенційними кандидатами до студентської збірної України.

 

Поділитися посиланням: