Меню

Працювати на духовність і патріотизм

19 Травня 2006 14:38

Становлення України як суверенної держави можливе тільки за умови її духовного відродження. Реалізувати таке завдання під силу лише тим людям, які усвідомлюють себе патріотами своєї держави. Мало бути просто хорошим спеціалістом, знавцем своєї справи в певній галузі знань. Необхідно знати і любити ту землю, на якій живеш і усвідомлювати ради чого ти працюєш. Тож навчально-виховний процес у ВНЗ просто немислимий без виховання національно-патріотичних цінностей у молодого покоління. Усвідомлюючи цю необхідність, багатотисячний колектив Міжрегіональної Академії управління персоналом докладає максимум зусиль у напрямку збереження і розвитку національної історичної спадщини, історії культури, традицій свого народу з тим, щоб у навчально-виховній роботі донести цю спадщину до своїх вихованців. В рамках навчально-просвітницьких програм Академії студенти мають можливість відвідати Парк Трипільської культури, численні історико-культурні пам’ятки, що відтворено на території МАУП, взяти участь в різного роду художньо-мистецьких заходах – виставках, концертах, світлицях, які часто проводяться в Академії.

З останніх академічних здобутків на цій ниві – спільна угода з працівниками культури і місцевих держадміністрацій, за якою відновлено Музей Трипільської культури, який регулярно відвідують разом з викладачами студенти Президентського університету Міжрегіональної Академії управління персоналом.

А недавно – в Міжнародний день музеїв, який світова громадськість щорічно відзначає 18 травня – група відомих вчених, викладачів МАУП, працівників літератури і мистецтва, а також керівників Української Консервативної партії побувала в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав», що у Переяслав-Хмельницькому. Серед учасників поїздки – голова Наглядової Ради МАУП Георгій Щокін, ректор МАУП Микола Головатий, проректори Академії Віталій Гайченко, Володимир Ісаков, Народні артисти України, лауреати Національної премії ім. Тараса Шевченка Микола Шопша та Василь Нечепа.

Учасники поїздки відвідали музеї та експозиції одного з кращих музейних комплексів світу – «Переяслава», а під час зустрічі з керівництвом міської та районної державних адміністрацій Переяслав-Хмельницького, працівниками заповідника, який очолює Герой України, видатний подвижник української духовності Микола Сікорський, обговорили питання щодо створення в Переяславі Національного Всеукраїнського козацького центру та Козацького музею. Результатом зустрічі стало підписання договору, згідно з яким, зокрема, окрім різнобічного співробітництва між МАУП і Національним заповідником, передбачено регулярне ознайомлення з музеєм та історико-культурними пам’ятками Переяслав-Хмельницького студентів та викладачів Академії.

Таке взаємне співробітництво, з одного боку, дасть поштовх для розвитку та підтримки Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», а з іншого, розширить можливості для здійснення навчально-виховного процесу в Академії на національно-патріотичних засадах.

Делегація МАУП відвідала музеї Козацької слави В. Завгороднього та Трипільської культури, музей відомого українського архітектора Володимира Заболотного, колишній Колегіум, де викладав поетику та риторику Григорій Сковорода, а нині його музей, Археологічний музей, музеї народної архітектури і побуту та Української Православної церкви… Таким маршрутом ходитимуть незабаром викладачі та студенти МАУП.

Поділитися посиланням: