Про Академію

Меню

Правильний вибір професії – запорука успіху в житті

23 Листопада 2012 16:25

Оберіть собі професію до душі – і вам не доведеться працювати жодного дня в своєму житті.

Представник МАУП, виконавчий директор Центру довузівської підготовки „Школа юного дипломата” при Українсько-арабському інституті міжнародних відносин та лінгвістики МАУП взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції „Неперервна професійна орієнтація: досягнення науково-практичних досліджень”.

22-23 листопада  проходить Всеукраїнська науково-практична конференція „Неперервна професійна орієнтація: досягнення науково-практичних досліджень”, організована за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, Всеукраїнського наукового психолого-педагогічного проекту „Вибір успішної професії”, Оболонською районною в місті Києві державною адміністрацією та гімназією „Потенціал” Оболонського району м. Києва.

У перший день конференції виступила виконавчий директор Центру довузівської підготовки „Школа юного дипломата” при Українсько-арабському інституті міжнародних відносин та лінгвістики МАУП Менжелєєва Іванна Миколаївна. Темою доповіді була: „Школа молодого дипломата” – як одна із форм профорієнтації та довузівської підготовки”.

Серед почесних гостей та учасників конференції були: начальник Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської державної адміністрації Добровольська Оксана Миколаївна, начальник управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Васильєва Галина Іванівна, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, академік УАН, президент Олімпійської академії України Булатова Марія Михайлівна, заслужений майстер спорту з плавання, чемпіон світу і Європи, срібний призер Олімпійських ігор у Сіднеї, чотириразовий володар Кубка світу, президент Фонду підтримки молодіжного та олімпійського плавання Силантьєв Денис Олегович, Президент Київського Вертебрально-оздоровчого центру, президент спортивного клубу „Юка”, Президент Федерації академічного веслування України, заслужений тренер України Євмінов В’ячеслав Володимирович та інші.

Мова йшла про педагогічну майстерність конкурентоспроможного вчителя, про інноваційні підходи до організації наукової та дослідно-експериментальної роботи, про експеримент як фактор якості шкільної освіти, про теорію і практику вибору успішної професії та здійснення профорієнтації з метою виявлення здібностей учнів та вироблення обґрунтованих рекомендацій щодо вибору ними майбутньої професії.

Зокрема, відповідно до вимог часу в МАУП на базі УАІМВЛ з 2006 року розпочав свою роботу Центр довузівської підготовки „Школа молодого дипломата”. Він покликаний сприяти професійній самовизначеності учнів, насамперед, виявленню й розвитку їхніх схильностей та здібностей, формуванню мотивів вибору професії, професійних інтересів, моральних та інших якостей, важливих для майбутньої трудової діяльності.

Гімназія „потенціал” є учасником навчально-виховного комплексу МАУП „Середня освіта”, метою якого є:

  • співробітництво в галузі освіти;
  • запровадження безперервної ступеневої освіти та початкової профільної підготовки;
  • спільне проведення науково-методичної роботи та розробка навчально-методичного забезпечення;
  • створення умов для залучення обдарованих учнів до науково-дослідної роботи;
  • надання методичної допомоги вчителям у розробці методичного забезпечення з фахових та загальноосвітніх предметів;
  • можливість користуватися бібліотекою Академії;
  • розширення бібліотечного фонду навчального закладу за рахунок літератури видавництва МАУП;
  • виготовлення та встановлення інформаційного стенду про діяльність навчально-виховного комплексу та МАУП на території навчального закладу тощо.

Здійснювана Центром цілеспрямована робота з професійної орієнтації учнів є частиною навчально-виховного процесу та проводиться за участю педагогічного колективу гімназії та викладачів Академії.

На конференції мова йшла про інноваційні методики викладання, які необхідно впроваджувати одразу на трьох рівнях: серед вчителів, щоб вони розуміли суть новітніх освітніх технологій та активно включалися в роботу, серед батьків, щоб вони розуміли всю необхідність таких методів викладання і навчання, а також серед дітей, щоб, перш за все, зацікавити їх до навчання та занять спортом.

Вкрай необхідним є формування професійної орієнтації школярів з метою їхнього подальшого вступу до вищих навчальних закладів саме за тією спеціальністю, яка їм більш за все підходить з психологічної точки зору. Важливим є роз’яснення цього аспекту вибору майбутньої професії дитини і для батьків, зокрема на батьківських зборах. Саме з цією метою представники Центру довузівської підготовки „Школа молодого дипломата” та викладачі Академії беруть участь у подібних заходах. Невід’ємною частиною профорієнтаційної роботи є проведення днів інститутів із залученням учнів гімназії, організація різноманітних виставок, знайомство учнів та їхніх батьків із умовами навчання в Академії, а також включення професійних дисциплін у програму навчання в професійних класах. Подібний підхід до виховання молодого покоління професіоналів у сфері міжнародних відносин є оптимальним підґрунтям для їх самовизначення та професійної цілеспрямованості зі шкільної лави.

Юлія Цесаренко

Поділитися посиланням: