Про Академію

Меню

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИДАНЬ, ПРИСВЯЧЕНИХ ДМИТРУ ДОНЦОВУ ВІДБУЛАСЯ В МАУП

07 Червня 2011 13:10

Днями у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася презентація книг видавництва „Відродження”, присвячених творчості неординарної постаті української культури, публіциста, видавця, журналіста Дмитра Донцова.

Видання представив кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури та світової літератури Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Олег Баган під час круглого столу, що відбувся в Інституті соціальних наук та самоврядування МАУП. Як зазначив пан Олег Баган, „Відродження” виникло як перша недержавна видавнича фірма, у той час, коли ще боялися видавати національну літературу. Ми випустили у світ такі книги, як „Історія УПА” Миколи Лебедя, „Історія УПА” Лева Шанковського, двотомне видання „Нарис історії України” Дмитра Дорошенка.

Ці видання  з провінційного видавництва висунули його на першу хвилю ідейного змагання в Україні”. Нове дихання видавництво отримало з 2005 року, коли стали видавати маловідомі і зовсім незнані твори Ірини Вільде, Наталени Королеви, Михайла Рудницького, Власа Самчука та інших. Одним з пріоритетів видавництва є друк мислителів правої орієнтації, тобто таких, що сповідують філософію українського націоналізму і письменників культурників. ”Довкола видавництва згуртувалася група право орієнтованих письменників, публіцистів, науковців, ми легалізувалися довкола „Науково-ідеологічного центру Дмитра Донцова” – розповів Олег Баган.

Ім’я Дмитра Донцова настільки промовисте в українській культурі, що відображає ідейний і ментальний вибір. Середовище, яке створив Дмитро Донцов, нараховує 50 імен найбільш продуктивних авторів, які виступали в його журналі „Науковий вісник” у 1922-1939 рр. Саме вони увійшли до першого тому збірника „Вісниківство”, присвяченого середовищу, яке створив Дмитро Донцов і яке розвивалося протягом ХХ сторіччя.

Серед інших видань, представлених в ході презентації, „Дух нашої давнини” – історіософія України, у якій Дмитро Донцов розкриває сутність української традиції в історичному вимірі і розповідає про те, як сформувати українську еліту. Крім того, було представлено і добірку статей 30-х та 40-х років „Хрестом і мечем”.

Видання Дмитра Донцова різних років починаючи з самвидаву представив публіцист, редактор газети „Шлях перемоги”, видавець Д.Донцова Віктор Рог: „У нас немає бачення післявоєнної доби і в цьому проблема. Протягом 20 років я займаюсь поверненням спадщини ідеологів, класиків, без яких ми будемо шкутильгати вічно”.

Як відомо, праці Дмитра Донцова, а також письменників і публіцистів його періоду видавалися і в Академії, про це розповів присутнім проректор з наукової роботи МАУП Микола Головатий: „Дмитро Донцов – це велетень духу, яких мало знають в Україні. Так, у нас вийшло двотомне видання Ю.Липи, що мало великий попит, Дмитра Донцова ми видали  „Де шукати наших історичних традицій” і  „Дух нашої давнини”, ми видали „Забуті імена” Олени Пілки”. Крім того, Микола Федорович підкреслив видання ранніх творів Дмитра Донцова, якими займається „Відродження”, звернув увагу на політологічні праці і погляди Донцова, ідеологічні розбіжності, ідеалізацію минувшини тощо.

В ході презентації, учасники мали нагоду подискутувати навколо питань творчості Дмитра Донцова і висловити різні точки зору на його праці і взагалі літературне і публіцистичне життя в Україні того історичного періоду.

Поділитися посиланням: