Про статус російської мови в Україні говорив Вадим Колесніченко під час студентського Дискусійного клубу в МАУП
Сьогодні гостем Дискусійного клубу МАУП став народний депутат України, заступник голови Севастопольського міського відділення Партії регіонів, заслужений юрист України Вадим Васильович Колесніченко. Для пана Колесніченка спілкування з молоддю є чи не найголовнішим напрямком роботи, адже молодь – це майбутнє держави.
Виступаючи перед студентами, гість торкнувся тем, які розколюють сьогодні українське суспільство: НАТО чи Європа, митний союз чи вільна економічна зона, одна мова чи десять і т.д. Зокрема, мова йшла про таке не популярне питання як статус російської мови,
У 2006 році Україна подавала звіт про те, як вона виконує настанови Ради Європи. Гість розповів, що подавав альтернативний звіт про невиконання Хартії регіональних мов або мов меншин.
„В умовах глобалізації тема п’ятої графи, тобто національної приналежності, не є темою дня. Це печерний рівень і хуторянство” – наголосив пан Колісниченко. Глобалізація стирає кордони і змушує рахуватися з багатонаціональністю країн. Як розповів Вадим Васильович Колесніченко, у висновках Кабінету міністрів Ради Європи є посилання на цей його доповідь, а також, є вказівка подавати більш точні дані по ситуації України, а також зазначено, що в Україні масово і системно порушуються права людей щодо використання рідної мови, крім того, зауважено, що мовна палітра настільки розмаїта, а кількість населення, що розмовляє російською, настільки значна, що не зрозуміло, чому досі не підвищено статус російської мови.
Питання пріоритету прав людини (права розмовляти рідною мово, сповідувати певне віросповідання, вільно висловлювати свою думку) є стандартним у всьому світі, чому ж у нас це не є нормою? Варто пригадати інші країни, де успішно співіснують і розвиваються дві і більше мов: Канада, Ірландія, США тощо.
Депутат наголосив, що зобов’язавшись підтримувати регіональні мови, Україна не прийняла жодного законодавчого акту щодо виконання рекомендацій Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Держава повинна забезпечити дітям виховання рідною мовою, і не з політичних причин, а з суто медичних, адже виховання не рідною мовою знижує рівень інтелекту молодого покоління. В умовах глобалізації і світового об’єднання не припустимо обмежувати мовні права.
Як завжди друга половина зустрічі проходила у формі діалогу, студенти ставили запитання, які цікавлять сучасне суспільство: з якими країнами Україна має найтісніші парламентські зв’язки, як проходитиме процес декриміналізації статті щодо зловживання службовим положенням, як молодь може працювати в Україні, якщо за кордоном платять більше. На всі запитання гість цікаво і детально відповідав. А на завершення розмови подарував бібліотеці МАУП видання „Європейська хартія регіональних мов та мов меншин”, аби кожен студент міг ознайомитися з цими матеріалами і скласти власну думку з мовного питання.