Про Академію

Меню

ПРОРЕКТОР З МІЖНАРОДНИХ ЗВ'ЯЗКІВ ІГОР ПІЛЯЄВ ВЗЯВ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ЕКСПЕРТНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ В БУДАПЕШТІ

27 Жовтня 2010 14:03

Ігор Піляєв під час доповіді на Міжнародній науково-експертній конференції в Центральноєвропейському  університеті (Будапешт)

7-8 жовтня 2010 року проректор з міжнародних зв'язків, зав. кафедрою країнознавства МАУП, доктор політичних наук Ігор Піляєв на запрошення Фонду Манфреда Ворнера взяв участь в Міжнародній науково-експертній конференції «Чи втрачена Україна в процесі транзиту?», присвяченій перспективам Європейської інтеграції та соціально-політичного розвитку України після зміни політичної влади.

Конференція відбулася на базі Центральноєвропейського університету в Будапешті. У цьому заході взяли участь багато авторитетних вчених та експертів з Брюсселю (Європейського Союзу та НАТО), ряду країн Центральної та Східної Європи. Зокрема, на конференції виступили посол України в Угорщині Юрій Мушка, екс-міністр закордонних справ проф. Петер Балаж, заступник державного секретаря, політичний директор Міністерства закордонних справ п. Петер Штарай, відомі науковці з Угорщини, Словенії, Словаччини, Росії та інших країн. Науково-експертне співтовариство України представляли відомі політологи Вадим Карасьов, Сергій Фесенко, Олег Кокошинський, Ірина Онищенко та ін.

І.С. Піляєв виступив з доповідями на двох тематичних засіданнях конференції «Україна в Європі» та «Демократія та громадянське суспільство: меншини та більшості, права людини та ЗМІ». Як відзначив І.С. Піляєв, Україна вже є визнаним суб’єктом європейських відносин і сьогодні неможливо говорити про майбутню Європу, архітектуру європейської безпеки, не беручи до уваги роль і місце в цих процесах нашої держави. Саме Україна, в силу своєї стратегічної геополітичної ролі, може зіграти вирішальну роль у возз’єднанні Європи навколо спільних життєво важливих для її безпеки і процвітання економічних проектів та демократичних цінностей. У зв’язку з цим, доповідач відзначив важливість формування нової парадигми зовнішньої політики України, що передбачала б конструктивну інтегруючу роль нашої держави щодо Великої Європи, поєднання євроінтеграційного вектора зі стратегічним партнерством на пострадянському євразійському просторі, зокрема, активне використання форматів Ради Європи та ШОС.

Як зауважив І.С. Піляєв, у незалежній Україні на трьох з п’яти президентських виборах перемагав кандидат опозиції. І це вже не випадковість, а закономірний наслідок внутрішнього ідеологічного та етнокультурного плюралізму українського соціуму.

В ході конференції відбулися жваві, але плідні та конструктивні дискусії, обмін думок щодо майбутнього України в контексті інтеграційних процесів на теренах Європи та Євразії.

Поділитися посиланням: