Про Академію

Меню

«Прожитковий мінімум в Україні складає 888 грн. і я думаю, що людині на такі гроші прожити неможливо» - Василь Хара

27 Вересня 2010 16:37

Нещодавно у рамках Дискусійного клубу МАУП відбулася зустріч із народним депутатом України, Головою Федерації профспілок України Василем Харою. Василь Георгійович – заслужений працівник соціальної сфери, Голова Комітету соціальної політики і праці, тож соціальні питання були напрочуд актуальними на зустрічі.

«Все своє життя я займаюся соціальною роботою, тому і розповідь побудую на соціальних проблемах сьогодення. Пропоную такий регламент роботи - коротко охарактеризувати дві позиції: як побудована соціальна політика в Україні, та особливості соціального діалогу всередині держави», - розпочав виступ представник влади.

Конституція України у статті 43 проголошує: «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується». Стосовно цього закону нардеп зазначив: «Це питання досить об’ємнеі має на меті, що одна людина, що працює здатна утримувати не лише себе, а й двох непрацездатних членів родини. Але сьогодні, на жаль, ми не виконуємо таку умову Конституції, оскільки є сім’ї, в яких всі члени родини працездатні, але загалом сім’я вважається бідною».

Аналізуючи соціальні норми в Україні, Василь Хара зазначив, що держава повинна побудувати економіку таким чином, щоб в короткий проміжок часу досягти європейських стандартів. «ВВП в Україні в чотири рази менший аніж середньоєвропейська норма. Але несправедливість полягає в тому, що середня заробітна плата в 20 разів менша. Це свідчить про те, що в нинішніх умовах життя є ресурси для кардинальної зміни оплати праці», - зауважив представник влади.

Соціальні умови життя визначаються прожитковим мінімумом, який би забезпечив життя, харчування, одягу тощо. Але, на жаль, цей показник в Україні не відповідає належному. Відносно цієї соціальної проблеми Василь Хара зазначив: «Прожитковий мінімум в Україні складає 888 грн. і я думаю що людині на такі гроші прожити неможливо».

Наприкінці зустрічі в. о. ректора Анатолій Подоляка подякував за досить змістовну розповідь і наголосив, що нова влада турбується насамперед про добробут людей і будує потужну соціальну державу.

Поділитися посиланням: