Про Академію

Меню

Ректор МАУП Микола Головатий у програмі «Полілог» в ефірі радіо «Ера»

10 Жовтня 2006 14:28

6 жовтня на радіо «Ера» відбулась програма «Полілог» яка була присвячена питанням ліцензування вищих навчальних закладів України. Ситуацію що склалась прокоментував ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Микола Головатий.

Ми публікуємо без редакційних правок відповіді ректора МАУП Миколи Головатого.

Ведуча:  - Чи можна сказати що ті перевірки які вже два роки тривають ініційовані МОН є таким собі замовленням, боротьбою з недержавними ВНЗ?

Ректор МАУП: „В державі немає недержавних ВНЗ, вся система освіти є державною, оскільки держава дає ліцензію на підготовку фахівців, держава видає дипломи державного зразка, держава акредитує ВНЗ. Треба говорити про форми власності і про те, що ВУЗи недержавної форми власності, або як їх називають приватні ВУЗи вони знаходяться в різному правовому полі з державними ВУЗами і не мають відповідних пільг і можливостей як державні ВУЗи. Що стосується закриття ВУЗів  та всього того, про що ми ведемо свою розмову, то така упередженість до МАУП, я стверджую, є. Вона пов’язана з тим, що ще півтора роки тому МОН в однобокому порядку виступив з вимогою змінити всім приватним ВУЗам форму власності, тобто перереєструвати свої статути та назватися приватними ВНЗ, чого взагалі в законодавстві України не існує. Це не що інше, як перешкоджання господарській діяльності ВУЗів. Коли ми відмовились це зробити та виграли судовий процес і суд нас підтримав у тому, що ми праві не перереєстровуючи статут, почались численні перевірки МАУП. Пізніше почались звинувачення у переборі ліцензійного обсягу, який до 2002 року як такий не існував у державному визначені, до цього ВУЗи набирали і по разових, експериментальних наборах, і ми дійсно у такий спосіб отримали сьогодні 4655 дипломів тих дітей які безумовно вступили, провчились, склали іспити.  До речі, голови державних екзаменаційних комісій, погоджуються та призначаються МОН, тому я можу сказати що численні перевірки Академії, що робиться найбільше у порівнянні з іншими ВУЗами, саме до нашої Академії - є суб’єктивними та упередженими і я буду на цьому наполягати”.

(…)

Ведуча: - Чи мав МАУП ліцензію на навчання 4655 студентів?

Ректор МАУП: „Ми мали повне право їх навчати, оскільки ліцензійний обсяг для МАУП 21200 студентів, випускаємо ми щорічно тисяч 16, так як у цьому році, практично 5 – 6 тисяч студентів, ми не добираємо по дефіцитним спеціальностям і ті три комісії, які перевіряли, а потім 26 вересня на засіданні ДАК вирішували і поставили питання призупинити видачу нам дипломів, практично і не перевіряли сам ліцензійний обсяг. Вони просто шукали переведення студентів з ВУЗу до ВУЗу, прийняття студентів, як вони називають, на невідповідних фах, на не відповідні спеціальності…

Перевищення ліцензійного обсягу ми практично не зробили, якщо підрахувати той ліцензійний обсяг, який у нас є. А те що набігла певна кількість студентів, які мають отримати дипломи за разовим, експериментальним набором, поновленням на навчання, я з цією цифрою абсолютно згоден”.

(…)

Ведуча: - Що ж очікує на студентів, яким затримують видачу дипломів?

Ректор МАУП: „Цих студентів очікує одне єдине, якщо МОН не видасть дипломи державного зразка, то ми видаємо дипломи свої, хоча це звучало на засіданні ДАК, мовляв, хай МАУП видає свої дипломи. Ми готові це робити, якщо в майбутньому буде вирішуватись питання так,  що кожен ВУЗ буде вручати свої дипломи. А поки що, оскільки вони атестовані державними комісіями, державними ДЕКами і пройшли повністю навчання, а комісії, які перевіряли, не встановили жодного студента, який не вчився в Академії, то МОН зобов’язаний видати дипломи державного зразка”.

(…)

Ведуча: - Як МАУП підходить до питання кадрового забезпечення?

Ректор МАУП: „ Я називаю вам такі цифри: на київський площадці сьогодні працює близько 800 викладачів, з них 80 % з вченими ступенями та званнями. В Інституті права ім. князя Володимира Великого працює 1 доктор наук, 6 професорів, 12 кандидатів юридичних наук. Щомісяця ця цифра зростає, більше того я скажу, ми 14 відділень Академії по Україні закрили самі зі своєї власної ініціативи, розуміючи, що там, де кадрове забезпечення немає, там дійсно вестись підготовка спеціалістів не повинна».

(…)

Ведуча: - Скажіть, будь-ласка, трішечки забагато в нас на сьогодні юристів, а МАУП все одно готує юристів, навіть за рахунок тих спеціальностей, тих ліцензій, спеціальності яких потребує український ринок праці?

Ректор МАУП: „ По – перше, кількість підготовки юристів зараз суттєво в нас зменшується і ведеться підготовка, головним чином, до рівня молодшого спеціаліста, це принципово важливо. А по – друге, що значить багато чи мало? Ринок диктує кількість тих чи інших спеціалістів, щоб були освіченні люди, в тому числі, мали юридичну освіту. Якщо ми до освіти підходимо з точки зору того, що вона дає людині хліб насущний, то це одне, а якщо ми до освіти підходимо, щоб мати освічених людей, в тому числі, грамотних з точки зору права, психології, економіки, то це принципово інші речі. Аби в нас в державі забезпечувались роботою всі, хто завершує навчання у ВНЗ, то тоді ми говорили б з вами про жорсткий розподіл такого ліцензійного обсягу, треба вести мову про те, щоб була освічена нація”.

(…)

Ведуча: - Дипломи МАУП ціняться у роботодавців?

Ректор МАУП: „У всякому випадку, маючи своє кадрове агентство, агентство з працевлаштування, маючи свій клуб випускників, маючи свої відповідні форми роботи, я не бачу того, щоб наш диплом не визнавався і щоб хтось нам дорікав, що ми готуємо людину не професійну. Я ще раз підтверджую, що кожен ВУЗ має свого абітурієнта, і кожен ВУЗ має свого випускника”.

Відповіді на телефонні дзвінки слухачів програми.

Запитання: Не здається вам що публікації в  „Персоналі плюс” з приводу Рабиновича є основною причиною ваших гонінь?

Ректор МАУП: „ Я не хотів би звертатись до політики та політичних аспектів, хоча цей підтекст можна також розглядати в окремій площині. Я повинен сказати, що національно–патріотична позиція МАУП - це боротьба за національну українську консервативну ідеологію, створення на теренах Академії Української консервативної партії, яка обстоює національні ідею, культуру та мову. А  багато кому в державі,  та  й  на доволі високому рівні, це не до вподоби. Це безумовно”.

(…)

 Запитання: Якщо проплачено за освіту і раптом закривається філія? Що тоді робити тим, хто оплатив навчання?

Ректор МАУП: „Ситуації бувають різні, в даному випадку, якщо дитина припиняє навчання з нашої вини, ми повертаємо кошти. Такі випадки є, це наше зобов’язання по контракту.”

(…)

Ведуча: - Чи мають право студенти звертатися до суду з приводу не видачі їм дипломів?

Ректор МАУП: „ Судові позови активно йдуть і по Україні вже багато батьків звертаються з судовим позовом до МОН. Я впевнений, що ми судовий процес виграємо, адже це не що інше, як перешкоджання господарській діяльності. Або ж, нехай МОН дбає про законодавство освіти і зрівняє недержавні ВУЗи з державними. На яких підставах державний ВУЗ сьогодні на половину контрактний? А чому недержавний ВУЗ не може мати державної ліцензії? „

(…)

Ведуча: - Чи відслідковуєте ви сучасні тенденції на ринку праці та пропозиції працевлаштування?

Ректор МАУП: „ Безумовно. Ми слідкуємо за ринком праці, тримаючи зв’язки з різними фірмами, маючи хорошу базу для проходження практики, маючи сотні договорів про проведення та організацію такої практики. Ми дбаємо про своїх студентів. За ринком освітніх послуг та за працевлаштуванням випускників ми намагаємось слідкувати пильно та постійно”.

Протягом ефіру слухачам було запропоновано дати відповідь на питання:

На вашу думку чи простежується характер політичного замовлення у ситуації, що склалася із закриттям філій МАУП?

Отримані результати інтерактивного опитування слухачів:

ТАК – 154

НІ – 86

 Ведуча: Отже, на думку  слухачів, це питання носить характер політичного замовлення.

Поділитися посиланням: