Про Академію

Меню

«Саморозвиток і самодостатність регіонів – шлях до майбутнього України» - на базі Херсонського інституту МАУП пройшла наукова конференці

29 Травня 2012 09:46

«Саморозвиток і самодостатність регіонів – шлях до майбутнього України» - під таким гаслом 17 – 19 травня відбулася Міжнародна наукова-практична конференція на базі Херсонського інституту ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом», проведення якої стало можливим завдяки плідній співпраці Херсонського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом та Херсонської філії Європейського університету за ініціативи директора Херсонського інституту МАУП, Заслуженого юриста України, кандидата юридичних наук, доцента Сергія Володимировича Діденка.

Відкриваючи пленарне засідання, Сергій Діденко зазначив: «Мета проведення нашої конференції пов’язана з необхідністю обміну науковими поглядами, напрацювання практичного досвіду та вироблення концептуальних засад спрямованих на розвиток регіонів. За двадцять років незалежності України суспільне сприйняття регіоналізму зазнало істотної трансформації, а ХХІ століття має назву «століття регіонів». Завдяки нашій конференції учасники мають нагоду обговорити та виробити свою модель співпраці як між регіонами, між регіоном та центральними органами державної влади, так і трансрегіонального співробітництва, адже саморозвиток і самодостатність регіонів – це шлях до майбутнього країни, її процвітання та могутності.»

Надзвичайно актуальним є залучення і використання наукового потенціалу у процесі становлення та розвитку громади. Саме тому на конференцію були запрошені провідні науковці не тільки Херсонщини, а й Києва, Одеси, Пермі (Росія), Ташкенту (Узбекистан), Варшави (Польща).

Спектр питань, які розглядалися на конференції, охоплював всі галузі та напрямки життєдіяльності регіонів: це і проблеми земельної реформи в Україні, і дослідження виробничого потенціалу Херсонської області, і проблеми геоекології та нетрадиційної енергетики, і шляхи підвищення інвестиційної привабливості регіону, і стан охорони здоров'я, освіти, інституту сім'ї та багато інших. Про це свідчить і  тематика секційних засідань, які відбувалися на другий день конференції: «Економічний розвиток підприємств і галузей регіону в умовах інтеграційних процесів», «Соціально-культурні та технологічні аспекти розвитку регіонів», «Стан екології та охорони здоров'я в регіоні, шляхи удосконалення».

Доповіді та виступи учасників конференції увійшли в збірку матеріалів, яка вже є унікальним доробком й в подальшому стане в нагоді не тільки науковцям та викладачам, а і представникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

«Сподіваюся, що проведення нашої конференції сприятиме важливому процесу формування привабливого інвестиційного клімату на Херсонщині.

І хоча, на жаль, поки що не надто численне коло учасників конференції, ми маємо надію, що проведення таких конференцій призведе до народження ще однієї доброї і корисної традиції Херсонського інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом» - так підсумок підвів директор Херсонського інституту МАУП Сергій Діденко.

Поділитися посиланням: