Секція аеробіки

30 Жовтня 2007 11:25
Міжрегіональна Академія управління персоналом відома далеко за межами України не лише, як вищий навчальний заклад європейського рівня освіти, що в дусі патріотизму відроджує та впроваджує в навчальний процес українські звичаї та традиції, не тільки своїми успішними  випускниками, які чесно та самовіддано працюють на благо українського народу,  а й спортивними звитягами, здобутками та перемогами, які гремлять на увесь світ.
У Міжрегіональній Академії управління персоналом кожен охочий студент, паралельно з навчальним процесом, має змогу у вільний час займатись у спортивних секціях та мистецьких студіях для власного фізичного і духовного розвитку.
Про особливості заняття та здобутки студентів МАУП у секції аеробіки, розповіла її керівник Світлана Кумскова.
 
 Як та коли було створено секцію аеробіки в МАУП?
В березні 2003 року відкрилась секція аеробіки в МАУП. Я відібрала більш здібних дівчат, яким подобалось танцювати та було цікаво себе проявити на публіці. Вже через місяць ми взяли участь у змаганнях між київськими ВНЗ з танцювальної аеробіки в університеті Шевченка. Одразу посіли третє місце, усі були приголомшені нашим результатом, і мабуть саме це посприяло подальшому активному розвитку секції, з’явилась віра у перемогу та власні сили, ми усі зрозуміли, що можемо у перспективі стати найкращими. Нині ми є членами федерації спортивної аеробіки та фітнесу України з правом бути представленими на змаганнях усіх рівнів.
Як вважаєте, що є складовим успіху?
Легко працювати з тими дівчатами, які хочуть займатися, нехай там не дуже високі особисті показники та дані, але присутність бажання займатись та плідно працювати - найважливіша складова успіху. Моє завдання заключається у побудові композиції, щоб у синхронних рухах дівчат була присутня гармонія, а досягнення позитивного результату залежить безпосередньо від взаємопорозуміння та наполегливої праці дівчат.
У яких змаганнях берете участь?
Щороку, навесні проводимо Першість МАУП серед інститутів. Беремо участь у відкритих змаганнях серед київських ВНЗ з танцювальної аеробіки, спортивної аеробіки з елементами гімнастики. Також беремо участь в чемпіонаті та кубку України.
Які нагороди мають ваші вихованки?
У 2003 році здобули бронзові нагороди кубка Києва з танцювальної аеробіки серед ВНЗ, а останні два роки успішно утримуємо у цих змаганнях перше місце.
В національній першості та кубку України трішки складніше, набагато вищий рівень майстерності учасників та важча складність виконання вправ, тому нині наше завдання пробитися до фіналу.
Як вам вдається об’єднувати в єдиний дружній колектив різних за складом характеру та рівнем амбіцій дівчат?
Дівчата з усією відповідальністю ставляться до поставлених завдань, розуміють, що саме від їх взаємопорозуміння та згуртованості залежить результат, тому багато працюють над собою.
Скільки зараз у секції займається дівчат?
Щойно закінчився набір до секції, нині стабільно маємо 20 чоловік.
Яка програма заняття у секції?
Заняття розпочинаємо з розігріву, щоб розім’яти усі м’язи. Потім переходимо до основної частини, розучуємо програми та вдосконалюємо їх виконання. Усі заняття не схожі між собою, я намагаюсь їх урізноманітнювати для отримання більш позитивного результату.
Як вам вдається мотивувати сучасну молодь займатися аеробікою?
Усе розпочинається з першого вступного, так би мовити, показового заняття. На якому розповідаємо про методику викладання, вимоги та умови, а також про наші здобутки та переваги заняття аеробікою. Вже потім кожен сам собі вирішує, приходити займатися у секцію чи ні. 
Які ваші особисті здобутки?
Я майстер спорту зі спортивної гімнастики.
Як на ваш погляд, заняття аеробікою допомагає у житті?
Це певна розрядка, дієвий спосіб зняття стресу. Бувають випадки, що інколи до зали люди приходять понурими, зі своїм головним болем, життєвими проблемами та переживаннями. Потім починає лунати музика, людина занурюється в танок, налаштовується на рухи і все, відпочиває душею, забуває про усі негаразди, отримує шалений заряд енергії на цілий день. Окрім того, це ефективний метод загартовування від хвороб.
Ваші побажання юним спортсменам.   
Щоб вони знайшли себе, самореалізувались та досягли висот у спорті. Стали своїми добрими намірами та діями прикладом для інших.
 
Бендарська Віталіна  - студентка IV курсу Українсько-Південно-Африканського інституту політичного лідерства та лінгвістики  імені Н. Мандели.
Чому ти вирішила займатися аеробікою?
Мене завжди приваблювали спортивні танці. Коли розпочала навчатись в Академії, пішла на тренування до Світлани Яківни в секцію аеробіки. Мені одразу сподобалось і я вирішила в це заглибитись. В складі збірної команди МАУП з танцювальної аеробіки брала участь в різних змаганнях. На другому курсі зайнялась фітнесом, потім спортивною аеробікою з елементами гімнастики. У секції займаюсь в же два роки.
Що тобі дає аеробіка?
Можливість тримати себе у формі, мати підтягнуте та привабливе тіло. Крім того, мені просто подобається танцювати під музику, виконуючи різні гімнастичні елементи.
Для тебе аеробіка хобі, захоплення чи можливо збираєшся пов’язати з нею своє майбутнє?
Зараз для мене аеробіка хобі. Хоча в подальшому планую продовжувати займатися аеробікою для себе.
А вийти на більш професійний рівень?
Зараз я кандидат у майстри спорту. В цьому році планую отримати майстра спорту. Тому активно готуюсь до Кубка України.
Які твої особисті досягнення?
Чотири роки тому виступала на змаганні з танцювальної аеробіки серед київських ВНЗ, виборола друге місце. По фітнесу та спортивній аеробіці з елементами гімнастики виступала на чемпіонаті України в Запоріжжі, Ялті, Луганську, Луцьку, входили у чільну десятку кращих команд України. Зараз я готуюсь по індивідуальних програмах в одиночному розряді до Кубку України, який через місяць стартує в Ялті. У внутрішньо академічних змаганнях між інститутами МАУП виступаю на відкритті та закритті в якості запрошеного гостя.
Які твої побажання юним спортсменам.
Якщо хочуть досягнути вагомих результатів у спорті, тоді нехай щоденно тренуються та працюють не покладаючи рук, адже у спорті сьогодні дуже велика і жорстка конкуренція за місце на п’єдесталі.
 
Поділитися посиланням: