Про Академію

Меню

Семінар «Голодомори в Україні у ХХ ст.»

23 Лютого 2005 15:17

17 – 18 лютого ц. р. відбувся методологічний семінар для науково-педагогічних працівників регіональних підрозділів МАУП «Голодомори в Україні у ХХ ст.» Мета заходу - надати теоретичні рекомендації щодо трактування терористично-голодоморної політики більшовицького режиму в Україні та методичні рекомендації для викладання курсу в системі освіти України. У процесі роботи визначилися наукові напрями семінару:

  • голодомори як методи залежності фізично та психологічно зламаних спільнот від найдавніших часів до сьогодні;
  • методика проведення організованих голодоморів в Україні у ХХ ст.;
  • механізм більшовицького тоталітаризму на службі голодоморно-терористичної політики;
  • роль науки та освіти в запобіганні голодоморно-терористичній практиці сучасності.

Відомі вчені та викладачі МАУП виступили з доповідями про соціально-економічні причини та історичні умови Голодоморів в Україні. Серед доповідачів були директор Центру з вивчення історії та сучасних форм тоталітаризму при МАУП, професор Володимир Улянич, доктор історичних наук, професор Василь Марочко (Інститут історії України НАНУ), провідний фахівець Центру з вивчення історії та сучасних форм тоталітаризму Олександр Неживий та інші.

Навчальна програма «Голодомори в Україні у ХХ столітті» розроблена Центром з вивчення історії та сучасних форм тоталітаризму при МАУП. Програма тлумачить голодомори як результат дії не так природних чинників та стихійних лих, як організованої злочинності владних радянських та світових латентних структур. Такий погляд на проблему голодоморів має не лише загальнотеоретичне та історико-культурне, а й політичне значення на перспективу.

За «круглим столом» відбувся обмін думками стосовно методології викладання основ вивчення голодоморів, підбиті підсумки семінару.

Поділитися посиланням: