Про Академію

Меню

Сєвєродонецькі МАУПівці пам'ятають героїв

14 Травня 2015 11:26

У Сєвєродонецькому інституті Міжрегіональної Академії управління персоналом відбулася низка заходів, присвячених 70-річчю Перемоги над нацизмом. Найяскравішою була зустріч з учасником бойових дій в роки війни, полковником у відставці Борисом Давидовичем Розумним, який поділився спогадами про героїчне минуле нашого народу і своїм бойовим шляхом в якості командира взводу 135-ї танкової бригади 23-го танкового корпусу.

 

Він разом зі своїми товаришами по службі возив секретну пошту для супроводу колон і для розвідки. А 16 травня 1943 року їх підняли по тривозі. Група фашистських автоматників переправилася через Сіверський Донець, танкісти отримали наказ вступити в бій і знищити противника. Машина, в якій знаходився Борис Давидович, потрапила під обстріл протитанкової гармати. Їй зашкодило гусеницю. Б.Д. Розумний був поранений. Після госпіталю влаштувався інструктором військового відділу, який займався підготовкою призовників для служби в армії - лижників, стрільців, медсестер.

До 1952 року служив у частинах Туркменського прикордонного округу на офіцерських посадах. Груди ветерана прикрашають два ордени Великої Вітчизняної війни першого та другого ступенів, орден Богдана Хмельницького, медаль «За Перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні» і багато ювілейні. Борис Давидович підкреслив важливість таких зустрічей з молоддю, подякував студентству за те, що вони шанують пам'ять про полеглих у 1941-1945 рр., піклуються і шанобливо ставляться до ветеранів. Він привітав усіх присутніх з наступаючим великим святом і побажав мирного неба, успіхів у навчанні і впевненості в завтрашньому дні. Студенти вручили почесному гостю квіти і подарунок.

 

А ось студентсько-учнівський семінар «Ніколи знову» зібрав студентів МАУП і старшокласників Сєвєродонецьких ЗОШ №10, 6 і 20. Їх виступи були присвячені історії рідного краю в роки війни з фашистами, прославленим героям-землякам. Майбутні правознавці Олексій Тертичний, Ірина Масловська і Марина Літовка висвітлили теми «На Лисичанському напрямку», «Діяльність підпільної організації «Молода гвардія», «Кремінна в роки війни». Учні дослідницької групи під керівництвом вчителя історії ЗОШ №6 Олени Юріївни Москаленко презентували матеріал про активну учасницю партизанського руху Ларису Борисівну Полницьку. Їх виступ супроводжувався театралізованою виставою. Десятикласник цієї ж школи Олексій Мірошниченко зупинився на самих яскравих фактах біографії Героя Радянського Союзу Володимира Сергійовича Сметаніна. А учениця ЗОШ №20 Ксенія Хрипунова (керівник В.Дж. Негматов) нагадала присутнім про чудову людину, ветерана війни, почесного громадянина Сєверодонецька Володимира Євсійовича Купермана.

З особливою увагою учасники семінару слухали доповідь кандидата історичних наук, доцента Олександра Йосиповича Агафонова «Міфи та реальність Другої Світової війни». Виступи чергувалися читанням віршів і демонстрацією слайдів на військову тематику. На завершення семінару директор СІ МАУП Єлизавета Олександрівна Кравцова відзначила особливу значимість історичної перемоги над фашизмом, героїзм і патріотизм нашого народу, згуртованість армії і тилу, закликала студентів і школярів бути вірними спадкоємцями славного минулого захисників Вітчизни.

Поділитися посиланням: