Про Академію

Меню

Сєвєродонецький інститут МАУП провів круглий стіл на тему «Актуальні проблеми загрози тероризму в сучасному суспільстві»

14 Грудня 2015 15:27

11 грудня у Сєвєродонецькому інституті МАУП відбулося засідання круглого столу на тему «Актуальні проблеми загрози тероризму в сучасному суспільстві».

Метою роботи круглого столу визначено розвиток світогляду  студентської та учнівської молоді у правовій науці, зокрема щодо ключових проблемних питань загрози тероризму в сучасному суспільстві.

У засідання круглого столу взяли участь адміністрація інституту, викладачі та студенти старший курсів кафедри «Правознавство», старшокласники середньої загальноосвітньої школи №10 м. Сєвєродонецька. В якості гостя був запрошений Руслан Ткачук - керівник військово-цивільної адміністрації сіл Трьохізбенка, Лобачеве, Лопаскине, Кряковка та Оріхове-Донецьке Луганської області.

Відкрила засідання круглого столу директор СІ МАУП, професор адміністративного права МКА Кравцова Є.О. Вона відзначила, що тема, обрана для обговорення, є найактуальнішою. Жодний форум, який пов'язаний із питаннями безпеки та міжнародної тематики, не обходиться без обговорення питань тероризму. 

«До цього потрібно ставитися із розумінням, тому що питання полягає не у фізичному знищенні окремо взятого терориста чи організації, потрібно розуміти коріння цього явища, причини: чому в сучасному світі ми маємо консервацію ієрархій, стримування розвитку окремих народів, окремих соціокультурних систем і як реакція на це – використання такої загрозливої зброї, як тероризм», - зауважила директор Сєвєродонецького інституту МАУП. Окрему увагу у своїй доповіді Кравцова Є.О. приділила історії виникнення тероризму та його класифікації.

Власне бачення проблеми «круглого столу» висловив доцент кафедри «Правознавство» Кравченко І.М. Зокрема, на його думку, тероризм, як форма збройної чи інформаційної боротьби, маючи асиметричний характер, за переконанням терористів, є  найбільш ефективною формою не просто опору, а сучасної війни, якій притаманна в тому числі і містична складова. Адже це явище поширюється та завойовує авторитет там, де є значна кількість людей, невдоволених життям, нещасливих, нереалізованих особистостей, там, де суспільні відносини, політичні режими, традиційні цінності не дають особі самоактуалізуватися. Разом з тим, державна політика протидії тероризму не є достатньо ефективною, оскільки існує низка проблем у функціонуванні антитерористичних структур та недосконалості діючого законодавства.

Із базовими доповідями виступили:

  1. Тертичний О.Ю. Міжнародно-правове регулювання боротьби з тероризмом.
  2. Птушко Я.Ю. Проблеми дотримання прав і свобод  людини під час збройних конфліктів та проведення антитерористичних операцій.
  3. Масловська І.О. Міжнародно-правова відповідальність за тероризм.
  4. Рочева М.О. Відповідальність за тероризм відповідно до законодавства України.
  5. Крєтов С.С. Економічне підґрунтя та спонсори тероризму.
  6. Єпіфанцев В.Г. Проблеми тероризму, конвенція з боротьби з тероризмом, боротьба з відмиванням грошей та фінансування тероризму.

Ключові питання круглого столу викликали жваву дискусію серед учасників засідання.

  Підводячи підсумки засідання, директор інституту та гість подякували усім присутнім за висловлені цікаві ідеї щодо проблеми загрози тероризму в сучасному суспільстві.

Поділитися посиланням: