Про Академію

Меню

Слухачі МВА захистили дипломні бізнес-проекти

08 Листопада 2010 11:35

Нещодавно у Вищій школі управління при Міжрегіональній Академії управління персоналом відбувся захист дипломних проектів слухачів програми МВА.

МВА– це програма для осіб, які мають досвід професійної роботи у сфері бізнесу не менше двох років. Здобуття освіти за цією програмою відкриває для своїх слухачів двері з широкими можливостями для розвитку кар’єри та покращення ефективності роботи того бізнесу, в якому вони зайняті.

Протягом п’яти років за програмою МВА успішно готують магістрів бізнес-управління в Академії. Цього разу можливість продемонструвати рівень опанування професійних знань, наданих програмою, мали п’ятеро слухачів. Такий кількісний склад груп, обумовлений значною увагою, що приділяється викладачами кожному зі слухачів, оскільки рівень якості отриманих студентами знань для Вищої школи управління при МАУП має першочергове значення.

 

Загальна спрямованість представлених до уваги атестаційної комісії робіт була зосереджена на питаннях оптимізації та розвитку підприємств, зокрема були захищені проекти: «Розробка стратегії розвитку інформаційної системи підприємства», «Побудова і автоматизація системи управління виробництвом рекламних друкованих видань», «Автоматизація управлінського обліку та його вдосконалення» тощо.

    

Директор Вищої школи управління при МАУП Тетяна Ревуцька охоче поділилася своїми враженнями від захисту та відповіла на декілька запитань:

- Рівень робіт, представлених слухачами, достатньо високий і цей факт відмітили представники SIC-Академії, які входили до атестаційно-екзаменаційної комісії. Загалом дуже цікаво спостерігати за результатом, оскільки майже всі слухачі програми від першого модулю починають поступово розробляти свої проекти, які з кожним кроком стають більш професійними і, на момент завершення навчання за програмою, є повноцінними бізнес-проектами розробленими на рівні міжнародних вимог і стандартів.

У нас і в наших партнерів дуже високі вимоги до випускних проектів, які мають відповідати міжнародним стандартам, тому всі роботи були виконані на гідному рівні і заслужили підтвердження кваліфікації та видачі відповідних дипломів.

- Розкажіть, будь-ласка, з якою метою керівники та менеджери вищої ланки управління, які вже реалізували себе в бізнесі, бажають отримати диплом МВА.

- Зазвичай такі люди переслідують декілька цілей. З усього спектру слухачів програми МБА можна виділити дві основні групи, кожна з яких зацікавлена у конкретному аспекті навчання: перша група складається з топ-менеджерів та керівників функціональних підрозділів і друга – з приватних підприємців, власників малого та середнього бізнесу.

По-перше, сьогодні перед фахівцями саме першої групи в процесі роботи все частіше виникають завдання щодо оптимізації того бізнесу, в якому вони зайняті. Для вирішення таких завдань необхідний певний обсяг знань, а як відомо, раз і назавжди їх отримати неможливо, знання необхідно поповнювати, тому природно, що виникає потреба у постійному оновленні і поповненні наявної інформації у працівників. Тобто найперша мета – знання.

По-друге, якщо спеціалісти рухаються кар’єрними сходами, то міжнародний диплом МВА, який отримують наші випускники, завдяки партнерам програми SIC– SystemofInternationalCertification(Великобританія), надає їм ряд переваг та сприяє у більш активному просуванні кар’єрними сходами.

Представників другої групи більше за все цікавить інформаційна складова програми, а саме – знання в галузі управління бізнесом та вирішення управлінських завдань, що виникають перед ними, як керівниками, у процесі розвитку бізнесу.

- Чи змінився контингент слухачів МВА в період економічного спаду?

- Контингент слухачів змінився. Якщо до 2010 року ми спостерігали наступну схему розподілу: 70% усіх наших слухачів – були топ-менеджерами та 30% - власниками малого та середнього бізнесу, то починаючи з 2010 року співвідношення кардинально змінилося: 50-60 %  - приватні підприємці та 40% - топ-менеджери. Причиною такої тенденції, можна назвати бажання багатьох власників малого і середнього бізнесу перейти на роботу до великих корпорацій, фірм, компаній. В найближчий час такі працівники становитимуть серйозну конкуренцію менеджерам, які існують на даних позиціях зараз. По-перше, тому що в них дійсно серйозний досвід в бізнесі та управлінській діяльності, вони мають у своєму арсеналі такі цінні ресурси як клієнтська база, з якою вони працювали протягом тривалого періоду, власна команда, яка також може послужити засобом для просування та розвитку, якщо така структура увійде до якої-небудь корпорації. Зрозуміло, що такий підприємець, маючи на руках диплом МВА, для власників і акціонерів буде більш бажаною кандидатурою, ніж звичайний випускник програми МВА.

- Яким чином школа МВА планує розвиватися далі?

- Оскільки у нас існують вже розроблені нашими партнерами у Лондоні програми і вони повністю відповідають міжнародним стандартам МВА, то ми закінчили із діяльністю, спрямованою на поповнення наших ресурсів. Диплом, який отримують випускники програми МВА, дає змогу працювати у міжнародних компаніях та корпораціях як в Україні, так і за кордоном. Тому на сьогодні основним завданням є впровадження заходів щодо популяризації програми в Україні, щоб якомога більша кількість бажаючих змогла реалізувати прагнення отримати якісні та професійні знання.

Тож, слухачі МВА, які нещодавно захистили свої дипломні проекти в МАУП, мають неабиякі перспективи як щодо розвитку власного бізнесу, так і в плані вдалого працевлаштування на керівних посадах у провідних компаніях.

Поділитися посиланням: