Меню

Служіння Богові й рідному народові

01 Листопада 2013 13:55

Служіння Богові, Святій Церкві й рідному народові — вища мета кожного православного християнина, де б він не здійснював своє професійне служіння, розкривав своє покликання й утверджував місію перед Всевишнім Господом. На земному шляху кожної людини зустріч у храмі рідних та друзів — це не тільки велика милість Бога і можливість вшанувати святих Церкви, поклонитись Господу, Богородиці, доторкнутися серцем до християнських свят, а й щаслива можливість свідчення перед усім суспільством про велич православної віри, про мудрість й любов Христа Спасителя, Який перемагає пекло, Який царює та владарює над всесвітом у силі та любові Божої.

У пам'ять святого апостола Луки та у день своєї хресної слави Посол Республіки Сербія в Україні Раде Булатович відвідав академічну каплицю Міжрегіональної академії управління персоналом на честь Собору Дванадцяти Апостолів, де постійно студентами з Сербії і Македонії звершуються заупокійні молитви за всіх убієнних в результаті натовської агресії 1999 року. Саме у християнському храмі — торжествуючому просторі єднання землі і неба, християнина охоплює почуття безкінечності та соборності усіх — живих та мертвих, свідків християнської віри, надії та любові.

«Господи Іісусе Христе Боже наш, благослови хліб й вино це Духом твоїм Святим»

 «Слава Тобі, Христе Боже, Апостолів похвало і мучеників радосте»

«Ісайє, радій»

«Христос посеред нас»

«Глибоко переконаний, що святий апостол Лука буде Вас надихати на велике служіння та проповідь любові»

Посол Республіки Сербія в Україні Раде Булатовичта протоієрей Діонісій Мартишин, завідувач кафедри православної культури та теології МАУП

 

У каплиці — пам’ятнику усім жертвам натовської агресії протоієреєм Діонісієм Мартишиним, завідувачем кафедри православної культури та теології МАУП було звершено чин хресної слави та благословення колива. Наприкінці богослужіння отець Діонісій побажав пану Раде Булатовичу міцного здоров’я, християнської мужності, мудрості та апостольського оптимізму у його важкому, жертовному та відповідальному служінні сербському народу та усьому людству у напрямку утвердження миру, толерантності, справжньої демократії, єдності, солідарності та взаємоповаги між усіма державами світу. «Глибоко переконаний, що святий апостол Лука буде Вас надихати на велике служіння та проповідь любові, турботи, милосердя й справедливості усім народам доброї волі», — зазначив протоієрей Діонісій у своїй проповіді.

Важливо відзначити, що сучасний розвиток Сербії характеризується загальним підйомом духовної культури, архітектури, літератури, мистецтва, передусім завдяки великій увазі у відродженні Православ’я. Сербське суспільство завжди докладало і докладає наполегливих зусиль для утвердження православних ідеалів, цінностей в Республіці Сербія, балканському регіоні у світі загалом, а також для зміцнення духовних зв’язків православних народів Сербії, України та Росії.

Мартишина Оксана,
фахівець духовно-просвітницького Центру
імені Святих Апостолів МАУП

Поділитися посиланням: