Справи милосердя

27 Листопада 2015 10:30

18 листопада з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення завідуючої відділенням інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» Орлової Тетяни Олександрівни протоієрей Димитрій Гарчук, доцент кафедри українського православ’я та теології МАУП, настоятель храму на честь Єрусалимської ікони Божої Матері прибув на трьохсторонню зустріч в лікарні за участі директора Благодійного Фонду імені святителя Луки (Войно-Ясенецького) Гращенкової Наталії Іванівни та лікарів відділення. 

Захід було проведено в рамках благодійної акції «Мати Життя: від Богородиці Єрусалимської передчасно народженим немовлятам», яка проходила з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в період з 25 жовтня по 17 листопада. Метою спільного соціального проекту парафії на честь ікони Божої Матері Єрусалимської та БФ ім. святителя Луки (Войно-Ясенецького) був збір коштів для потреб Неонатологічного центру НДСЛ «ОХМАТДИТ», працівники якого займаються виходжуванням недоношених діток, до 17 листопада, Всесвітнього дня передчасно народженої дитини. 

Міжнародний день передчасно народжених дітей відзначається у світі вп’яте. Ця подія просто здійснила прорив: адже передчасні пологи – це не поодинокі випадки. Щорічно близько 15 мільйонів дітей народжуються передчасно. Це в середньому кожна 10-та дитина. Недоношеність – одна з основних причин дитячої смертності у світі.
Щорічно в Україні народжується біля 20 тисяч дітей різного гестаційного віку, які є громадянами України. Ці діти є предметом уваги не тільки медиків, а й соціальних працівників, психологів, педагогів. Такі діти потребують мультидисциплінарного підходу. 

Підкреслимо, що Українська Православна Церква та кафедра українського православ’я та теології МАУП не оминають увагою справи милосердя. Зокрема, акція «Мати Життя» на славу Пресвятої Богородиці стала інструментом для збору коштів на лікування та покращення стану маленьких пацієнтів. В результаті благодійного проекту зібрано суму 20 093, 25 гривень.

Кошти будуть використані на придбання підігріву зволожувача для кисневої терапії, модернізацію електроенцефалографу, а також на друк брошур з рекомендаціями батькам з профілактики порушень сну, синдрому раптової смерті малюків та на закупку медобладнання.

 

Поділитися посиланням: