Про Академію

Меню

Студенти Голосіївського району попрощалися з осінню, присвятивши їй феєричний фінал конкурсу «Осінь Голосіїва»

01 Грудня 2010 15:38

Завершальним акордом без перебільшення теплої та сонячної осінньої пори став фестиваль студентської творчості «Осінь Голосіїва», що проходив цього року в Академії праці та соціальних відносин ФПУ. Організаторамиподії стали Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Голосіївського району у місті Києві та Студентська рада Голосіїва. Напередодні пройшли відбіркові тури, де кожен навчальний заклад обирав найкращих вокалістів та танцівників, аби ті з честю представили свою альма-матер на фестивалі.

Ця унікальна подія вже третій рік ощасливлює нас знайомством з чудовою, талановитою молоддю і кожен раз дарує все нові й нові обличчя. Хто знає, можливо в той день на сцені ми були свідками зародження нової зірки українського, чи світового шоу-бізнесу.

Окрім Міжрегіональної Академії управління персоналом свої конкурсні програми демонстрували Національний університет харчових технологій, Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв, Київський транспортно-економічний коледж, Київський інститут музики ім. Глієра, Національний університет біоресурсів та природокористування України, Національна академія служби безпеки України, Київське вище професійне училище будівництва і автотранспорту і, звичайно, Академія праці і соціальних відносин ФПУ.

Загалом на розгляд журі та глядацької зали було представлено 28 вокальних і хореографічних номерів. І про кожен можна сміливо говорити, що він був яскравий, емоційний і талановитий. Фестиваль довів, що не лише студенти закладів, що надають професійну освіту в галузі мистецтв, мають право називатися артистами.

МАУП цього року був представлений учасниками студії «ArtBell» під керівництвом Крістіни Сафонової, Народним ансамблем танцю «Перлина» та вокалістами студії «Gloria».

«Сьогодні для того, щоб гідно представити МАУП на фестивалі, ми привезли декілька молодих виконавців, – розповідає керівник вокальної студії «ArtBell» Крістіна Сафонова. – Серед них вокально інструментальний ансамбль під керівництвом Хосейна Мірзаголі. Він цікава і талановита людина, разом з групою юнак грає дуже класну музику, і як ми вже помітили під час концертів в Академії, студенти дуже люблять Мірзаголі. Також від нашої студії виступатимуть дівчата Яна Пилипчук та Крістіна Матвійчук. Яна нещодавно почала виступати, ми займаємося з нею лише три місяці, оскільки дівчина тільки-но вступила на І курс Економіко-правового технікуму. Проте можу впевнено сказати, що в Яни великий потенціал, вона дуже талановита. Це Янин дебют і вона досить сильно переживає й до того ж має сьогодні хворе горло, але я впевнена, що все буде добре, вона збере думки і сили докупи та покаже зі сцени усі найкращі сторони свого таланту. Тому сьогодні я бажаю їй успіху, нехай вона зробить усе, щоб здобути перемогу на цьому конкурсі».

Яна Пилипчук приїхала виступити на «Осені Голосіїва» з композицією «MyNumberOne». За словами дівчини, ця пісня їй дуже підходить за внутрішнім емоційним станом і саме в такій композиції вона зможе розкрити себе людям. І здається,  з вибором Яна не помилилася, оскільки виступ був дуже вдалим: дівчина сяяла зі сцени, а публіка надзвичайно тепло і радісно сприймала її виконання. «Під час виступу я відчула такий запал, що навіть забула про страх! Розумію, що могла набагато краще заспівати, оскільки заважало лише хворе горло, але мене все ж відзначили і я щаслива», – поділилася свіжими переживаннями молода зірка.

А от інша учасниця вокальної студії «ArtBell» Крістіна Матвійчук (ІІІ курс, Інститут права ім. Володимира Великого) перед виходом не хвилювалася зовсім, оскільки вже звикла до участі у конкурсах. В її списку творчих надбань є перемога на Всеукраїнському конкурсі вокалістів, де Крістіна  посіла перше місце, після чого їздила представляти нашу країну до Італії. Там дівчина посіла хоч і  третє, але призове місце. В стінах Академії праці та соціальних відносин ФПУ Крістіна виконувала всім відому і кожним обожнювану пісню Френка Синатри «Нью-Йорк, Нью-Йорк!». «Ця композиція мені надзвичайно подобається і, до того ж, виконавши її добре, я зможу продемонструвати слухачам можливості свого голосу, його вокальні якості», – розповідала студентка МАУП. Хочеться відмітити, що голос Крістіни й справді став надзвичайно приємним сюрпризом для багатьох присутніх у залі.

Мабуть найбільша підтримка публіки в той день була у Хосейна Мірзаголі та його гурту. Студентам МАУП настільки припала до душі творчість юнаків, що вони встигли за короткий час вивчити слова композиції, яку виконував гурт, та з нетерпінням чекали їх виступу, а дочекавшись підспівували та підбадьорювали конкурсантів оплесками.

- Ти переживаєш перед виступом? – запитали ми у лідера колективу.

Ні, я вже досить давно і регулярно виступаю і тому особливих переживань не маю. До того ж вечорами працюю у барах та ресторанах музикою. Я маю освіту композитора і регулярно пишу композиції, які, навіть, продаю, тож мій загальний музичний досвід складає років з десять, – поділився Хосейн.

- На цьому конкурсі ти виступатимеш з піснею «Закінчилась війна». Ти сам написав її, чи з кимсь у співавторстві?

Так, я самостійно написав цю композицію, як слова, так і музику, але й досі не впевнений, що сьогодні лунатиме кінцевий варіант.

- Розкажи, будь-ласка, що саме ти хотів сказати слухачам такою гостро соціальною піснею?

Справа в тому, що коли я був маленьким, у моїй країні вирувала війна. Я мало пам’ятаю, але дещо все ж таки залишилось - відчуття жаху, що існував тоді поруч, його забути не зміг. І хотілось би розказати усім людям, наскільки це страшно, можливо хтось прислухається, якщо про це скаже людина, що бачила війну на власні очі, та у певну мить зупиниться і скаже: «Ні!» і це врятує комусь життя. Мені здається, що саме зараз  перед Різдвом і новорічними святами, коли люди налаштовані на добро і гарний настрій, я буду почутий. Саме про це і йдеться у пісні.

- Ти приїхав на конкурс разом з вокально-інструментальним колективом, що очолюєш. Чи маєте ви якусь назву?

Поки що ні, я ще у процесі підбору назви, яка б дійсно була відображенням нас самих і музики, що ми гратимемо. Хочемо творити у таких стилях як фанк, джаз, блюз, можливо кантрі. Я помітив, що в Україні така музика не достатньо розвинена і хочеться виправити такий стан речей, але якісно і талановито.

Хореографічна складова концерту не відставала від вокальної. В цьому році конкурсанти відрізнялися дуже високим рівнем майстерностіта багатьмапрекрасниминомерами.

Кожен танець на конкурсі представляв живу історію, в якій зображалисялюдські стосунки: кохання, пристрасть, страждання, тощо.

Дует основного складу Народного ансамблю танцю «Перлина» Катерина Антоненко та Андрій Кравченко частували гостей справжнім народним танцем «Горлиця». Танцюристи поділилися з нами, чому саме цей номер вони обрали для конкурсу: «Мені цей танець дуже до вподоби, до душі! – говорить Катя. – І, якщо чесно, дуже давно хотіла його виконати. Вивчивши нарешті, ось тепер маю можливість його подарувати людям».

«Уособлення кохання на сцені – це основа мистецтва танцю, – підхопив Андрій. – І в першу чергу, коли ми з почуттями виконуємо танець, що несе в собі поєднання чоловіка і жінки, то я впевнений, що такий танець знайде відгук у серцях кожного. Саме цим мене і захоплює це мистецтво – можливістю висловити найтонші найінтимніші емоційні переживання».

Але «Перлина» не єдиний колектив, що демонстрував публіці хореографічний номер. Танцювальній колектив «Максимум», що відкривав концерт, хореографічна студія «Либідь» (обидва від Академії праці та соціальних відносин ФПУ) з запальним іспанським танком, танцювальний гурт «Хард-бойз» (Київський транспортно-економічний коледж), хореографічний колектив «Dancewithus», що познайомив глядача з драматичним номером «Ой кувала зозуленька» та балет «BeLieve» (обидва представляли на сцені Київську муніципальну академію естрадного та циркового мистецтв). Останній викликав шквал овацій своїм трагічним номером «Каяття».

«Під кінець номеру хотілося плакати, - діляться майбутні хореографи з Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв, - тому що настільки викладаєшся емоційно під час танцю і настільки віриш в те, що передаєш глядачам за допомогою костюмів, музики, світла, рухів, що втриматися складно, особливо коли глядач трапляється чуйний і розуміючий.

Дуже тішить сьогодні організованість заходу, все настільки професійно проводиться, що, навіть, забуваєш, що знаходишся не на конкурсі професіоналів, а на фестивалі студентської творчості».

Головна героїня номеру також поділилася своїми переживаннями від пережитої на сцені смерті: «Було дуже шкода. Граючи, я перетворювалась на ту людину, яка щойно почала жити і її життя несправедливим чином обривається. Дуже прикро не пізнати за час свого існування що таке життя і не відчути його радості. Це надзвичайно сильні емоції, я й досі не до кінця розумію, що це все відбувалося не насправді».

Для глядачів концерт тривав понад дві години і жодної миті вони не нудьгували, а навпаки весь час підспівували разом з виступаючими, аплодували їм, переживали разом. А от учасники говорили, що в них враження наче вже тиждень тут готуються і чекають свого виходу. Метушня, що вирувала за кулісами занурювала у зовсім іншу реальність: в одній з кімнат конкурсанти вдягають сценічні костюми, в іншу заходиш і складається враження, що потрапив у салон краси! Дівчата наносять собі грим, роблять зачіски, подекуди лунають слова з пісень, в коридорах тренуються танцюристи і всі щасливі та радісні, жартують одне з одним і в жодному разі не сприймають одне одного як суперників.

Про свої враження від атмосфери фестивалю розповіли учасники вокальної студії «Gloria». Ансамбль досить давно і впевнено крокує багатьма українськими та міжнародними конкурсами, тому вокалісти змогли оцінити організацію, так би мовити, професійним оком.

«Мені все надзвичайно до вподоби! Дуже радує високий рівень конкуренції, учасники добре підготовлені і це одразу відчувається. Стосовно себе можу сказати, що виступом задоволена. Я всіма силами намагалася передати емоційну напругу композиції і сподіваюся, що слухач це відчув. Не останню роль зіграла якісна апаратура у залі, одразу почуваєшся на сцені по-іншому, більш впевнено» – поділилася Юлія Молдован.

«Під час виступу було чудово, приємно відчувати, що публіка радо тебе зустрічає, – розповідають Віталій Чалий та Сергій Свінцов, що виконали в дуеті пісню «Вона не твоя».  - Дуже сподобався високий рівень концерту, все так чудово організовано. Дуже приємно виходити на сцену разом з сильними вокалістами, працювати з якісною апаратурою й відчути дух суперництва».

Інші конкурсанти також з радістю поділилися переживаннями.

Катерина Прокопенко (Київський інститут музики ім. Глієра, ІІІ курс): «Конкурс – чудовий, оскільки студенти усіх навчальних закладів можуть показати своє уміння, талант, навіть якщо вони не присвятили свою професійну діяльність творчості. Це чудово, що молодь розвивається і рухається життєвими просторами разом з мистецтвом. Дуже приємно тут побувати, відчути цю атмосферу і познайомитися з такими талановитими людьми».

Ірина Островська (Національний університет харчових технологій, І курс): «Емоцій маса! Клас! Я дуже люблю співати, це для мене сенс життя і тому кожен виступ на сцені приносить шалені емоції і драйв. Серед учасників є дуже талановиті молоді виконавці і я  рада, що у нас проводяться такі конкурси і фестивалі, що дають молоді змогу проявляти себе, розкривати талант, душу, емоції і своє серце».

Олександр Мамон (Київська муніципальну академію естрадного та циркового мистецтв, 4 курс): «Враження просто шалені! Я п’ять років тому займався саме цим фестивалем, за два роки я здобув на різних конкурсах 13 перших місць, два других, одне третє і три Гран-прі. І після дворічної перерви дуже приємно повернутися сюди, у цю атмосферу. Це дуже приємні почуття і я надзвичайно радий їх переживати тут».

Варто зазначити, з першої ж хвилини концерту ведучі зробили конкурсантам сюрприз, оголосивши, що лауреатом фестивалю «Осінь Голосіїва» в цей день стане кожен учасник. Ці слова вмить змінили атмосферу у залі, можна було помітити як дехто полегшено зітхнув, дехто трошки розчарувався, але напруга зникла і багатьом студентам стало відчутно легше. І фінальний концерт фестивалю «Осінь Голосіїва» завершився на добрих та оптимістичних нотах.

Поділитися посиланням: