Про Академію

Меню

Студенти МАУП святкують своє професійне свято

19 Листопада 2010 13:04

Студентство – не просто період в житті, не просто статус, це період у свідомості, духовний і емоційний стан людини. Кожен з нас із ностальгією та трепетом згадує ті будні, що ніколи не були сірими, щодня привносили до життя часом настільки непередбачувані сюрпризи, що вже сьогодні люди дивуються, яким чином могло таке трапитись із ними. Статус «Студент»  дає людині свого роду індульгенцію, їй пробачають свободолюбство, емоційні протести. Молодь не боїться висловлювати свою думку і саме тому студентство – це рушійна сила соціального та демократичного прогресу.

17 листопада - дата не випадкова, з нею пов’язаний ряд трагічних і дуже символічних подій. А історія становлення свята сягає аж 1939 року, до моменту придушення поліцією та окупаційними військами демонстрантів, що вийшли на вулиці Праги 28 жовтня, у день 21-ї річниці заснування Чехословаччини. Від травм, отриманих у той день, загинув студент Ян Оплекал, смерть якого викликала хвилю обурення серед населення, особливо молоді. Майже півтори тисячі студентів зібралися 15 листопада на похоронах юнака, що став жертвою насильницьких дій проти мирних демонстрантів. І таким чином, обряд захоронення перетворився на акцію протесту проти окупації. 17 листопада загони СС та Гестапо, оточивши студентські гуртожитки, вчинили масові арешти. 1200 студентів опинилися в концтаборах Заксенхаузена, а дев’ятьох розстріляно без суду за стінами в’язниці. Після цих подій за наказом Гітлера всі навчальні заклади в Чехословаччині були зачинені.

Згодом на всесвітньому конгресі студентів, що проходив у Лондоні, було вирішено оголосити 17 листопада Міжнародним днем студента. Це свято кожен рік нагадує всьому людству про сміливість та революційний дух молодих людей, що не побоялися виступити проти несправедливості та насилля.

Міжрегіональна Академія управління персоналом відрізняється від інших навчальних закладів своєю увагою до студентів та забезпеченням можливості для їхнього розвитку, як освітнього, так культурного і духовного. І тому в такий важливий для молоді день МАУП провів урочисте святкування, що, за традицією пройшло у дружній, теплій та радісній атмосфері.

Своїм привітанням концерт відкрив в. о.директора Інституту права імені князя Володимира Великого Микола Курко:

«Вітаю вас, шановні студенти, із вашим професійним святом. Хоч це свято і започатковано на трагічних началах, але воно присвячене молодості і кращим рокам людини. Адже перебуваючи в стінах навчального закладу, нашої Академії, ви дійсно проводите тут кращі роки свого життя, ви оволодіваєте знаннями. Для вас працюють чудові викладачі, тут ви зустрічаєте свою першу любов. Хочу від щирого серця вам побажати успіхів у навчанні, міцного здоров’я, лише найкращого в житті, і щоб миті студентського життя ви запам’ятали назавжди. Хай вам щастить!»

Щиро та лірично привітала всіх студентів Академії проректор з виховної роботи та до вузівської підготовки Людмила Біжик:

«За 21 рік наш заклад став популярним серед молоді. До нас із радістю йдуть студенти – адже головною нашою славою і гордістю є досягнення тих, кого ми готуємо до життя. І якщо серед вас будуть народні депутати і державні діячі, науковці і підприємці, дипломати і менеджери вищої ланки, ми будемо вважати це своїм найбільшим успіхом. Як досягти такого успіху? Потрібно вчитися і працювати. Потрібно бути активним і наполегливим, займатися багатосторонньою творчістю і використовувати кожний момент у житті для того. Аби набути досвіду! Ми впевнені, що саме ви станете у майбутньому справжньою інтелектуальною елітою України. Ми твердо переконані, що саме наші студенти будуть фахівцями нової генерації – людьми з високим рівнем культури та освіти, глибокою духовністю і національною гідністю

Нехай любов та радість, веселощі та сміх оточують вас, дорогі друзі, усюди, а усі ваші плани і задуми будуть втілені у життя. Хай щедра доля пошле вам вірних друзів і сподвижників, талановитих колег і соратників у майбутньому. Хай Бог береже вас і ваші родини на непростих життєвих дорогах! Хай щедро дарує наснагу для успішного подолання вершин у навчанні і в творчості!»

Однак, керівництво Академії не обмежилося привітаннями, студентам, що протягом року досягли успіхів у навчанні, спорті, чи то у культурній діяльності, було вручено почесні грамоти. Кожен, чиє ім’я оголошували, а було таких студентів близько сотні, виходив на сцену із гордістю. А їхня студентська родина, що заповнила глядацькі ряди у святковій залі, вітала не просто оплесками та поздоровленнями, вона випромінювала хвилі абсолютної радості за своїх друзів.

Святковий концерт відкрив вокальний ансамбль «Gloria», заспівавши спочатку а капелла гімн студентів "Debre vitate vitae", а потім, вже під музичний супровід, гімн МАУП «Vivat Akademia».

  

Після цього Студентська красуня МАУП-2010 Софія Федченко виконала композицію «Акапулько», нагадавши своїми талантами, за що її обрали кращою серед скарбниці жіночої вроди в Академії. Концертний номер дівчини був театралізованим, у ньому взяли участь хлопці з ансамблю танцю „Перлина”, і ця постановка викликала бурхливі оплески і підтримку усього залу.

    

Концерт був неймовірним! Студенти продемонстрували безліч талантів, підготувавши вокальні, танцювальні і, навіть, комедійні номери. Так, театральна студія під керівництвом Віталія Кульчицького виступила зі збіркою гумористичних мініатюр. Бурхлива реакція глядачів не змусила себе довго чекати. Своєю грою майбутні КВНщики викликали стільки сміху, що декотрі студенти не могли вгамуватися і витирали сльози з очей. Глядачі настільки вподобали гумористів, що ті, вирішивши поласувати публіку, згодом вийшли на сцену знову, виконавши контрольний постріл гумором.

Але це був не єдиний сюрприз на той день. Сцена майоріла якісними дебютами. Так, здивувати своїх друзів, заспівавши, вирішила Анастасія Іванцова – незмінна та улюблена ведуча всіх урочистостей в Академії. Відома пісня «One for us» (Джоан Осборн) у виконанні Насті, лунала настільки впевнено і органічно, що важко було повірити у те, що дівчина вперше співає на публіці. І, як виявилося, голос у неї дуже теплий і вкрадливий та нагадує мерехтіння вогника на заході сонця.

    

Не обійшовся концерт і без виступу гурту Мірзаголі Хусейна, студента Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г. А. Алієва. Майбутні артисти виконали вже відомі всім студентам авторські композиції та порадували публіку нововведеннями, у вигляді етнічних музичних інструментів.

Складно описати атмосферу, що панувала у залі. Здавалося, що навіть кожен присутній викладач відчував себе справжнім студентом. Всі без винятку від щирого серця раділи та веселилися.

Що ж все таки означає, бути студентом, нам нагадала студентка І курсу Анастасія Міронова:

«Бути студентом перш за все дуже весело. Мама ще в шкільні роки говорила мені, що необхідно обов’язково навчатися саме на денному відділенні, аби не позбавити себе такого щасливого періоду в житті як студентство. Найбільш пам’ятними завжди будуть моменти активної участі у культурному житті: концертах, конкурсах, святах, квн і т.д. Невід’ємною складовою студентського періоду є відчуття легкості і свободи. МАУП в цьому сенсі дає молоді більше, ніж будь-який інший навчальний заклад. Я навчалася до цього у Гродно, у Вільнюсі і можу відверто поділитися своїми враженнями: Академія - найкращий заклад, не в останню чергу завдяки своїй мультикультурності. Можливість знайомитися та пізнавати культуру та звичаї різних народів від їхніх представників – неоціненні змога та досвід».

Приєднався до Анастасії і президент Студентської ради Дмитро Юртаєв:

«Одне діло бути студентом і зовсім інше – бути студентом МАУП. Перш за все, це означає бути чесною, доброю, порядною людиною, з вірою у свою Батьківщину, її майбутнє, з Богом у серці. Студенти МАУП мають старанно вчитися, вірити в майбутнє своєї Батьківщини, пишатися тим, що вони є студентами Академії, адже – саме вони – майбутнє України, яка рухається у європейське співтовариство, і я вважаю, що студенти МАУП покажуть себе на цьому терені.

Щиро хочу побажати усім студентам гарного святкування і не забувайте, що свято лише сьогодні, завтра обов’язково треба йти на пари!»

 

Вітаємо всіх студентів з їхнім святом!

Поділитися посиланням: