Про Академію

Меню

Студенти МАУП відвідали Мезинську палеологічну стоянку

07 Жовтня 2008 10:56

Вивчати і знати свою історію, цікавитися своїми пращурами – властиво високорозвиненій, освіченій молоді. Саме тому навчально-виховний процес в МАУП немислимий без виховання національно-патріотичних цінностей у молодого покоління. Діяльність колективу Академії спрямована у напрямку збереження і розвитку національної історичної спадщини, історії культури, традицій свого народу. З цією метою Департаментом поза навчальної роботи МАУП для студентів Академії було організовано екскурсію до Мезинської стоянки - пам’ятки пізнього палеоліту, що розташована на річці Десна у селі Мезин Чернігівської області.

У невеличкому селі Мезин на Чернігівщині близько 100 років тому була знайдена стоянка мисливців на мамонтів, яка на диво добре збереглася. Цю пам’ятку прадавньої історії вважають перлиною археології. Територія національного парку досить велика, тому обійти її охороні не вдається. На жаль, цим користуються грабіжники, які неодноразово зазіхали на стародавні кістки.

Легендарні розкопки в селі Мезин принесли всесвітню славу українській науці. Археологічними розкопками займався Іван Шовкопляс, який знайшов під землею шість приміщень із кісток мамонта, які були вкриті шкірою бізонів. Крім того, уже сорок років директор місцевого музею Василь Єлисейович Куриленко копає навколо стоянки і в минулому році розширив її кордони. У музеї представлені залишки кісток мамонтів, розписані фарбою кістки тварин, браслети, фігури птахів, побутові предмети із кістки. Цікавими є фігурки із бивнів мамонта – стилізовані статуетки жінок та тварин, а також браслети із бивня з геометричними візерунками. Привертають увагу художні вироби Коропських майстрів ХVІІІ ст., в яких відбито всі соціальні групи населення козацького роду Коропа від панів до кріпаків та художні кахлі ХVІІ – ХVІІІ ст. Музей містить інформацію також і про воєнні дії поблизу Мезина.

Два роки тому єдиний музей Мезинської стоянки ввійшов у склад національного парку разом з вулицею, на якій колись знайшли стародавні забудови і кручі.

В ході екскурсії студенти мали можливість на власні очі побачити експонати прадавніх поселень, зокрема, древні музичні інструменти і місячний календар, предмети побуту, оздоблення, прикраси тощо. Крім того директор музею провів для юних гостей цікаву і пізнавальну екскурсію.

Варто зазначити, що такі акції не поодинокий випадок. Цікаві пізнавальні екскурсії Академія організовує для своїх вихованців досить часто, адже надзвичайно важливо не лише дати професію, але й виховати інтелігентну високорозвинену особистість, яка знає і шанує свою історію, любить свою землю і поважає пам'ять предків.

 

Поділитися посиланням: