Про Академію

Меню

Студенти МАУП відвідали музей Трипільської культури

03 Червня 2009 15:17
 

Трипільська культура – одне з найбільш яскравих явищ стародавньої історії. Феномен Трипільської культури з моменту її відкриття приваблював до себе увагу науковців світу, що і до сьогодні не можуть дати однозначну відповідь на запитання: чи можна вважати населення, що існувало на території України з другої половини VI до першої чверті ІІІ тисячоліття до нашої ери, найдавнішою цивілізацією. Значна частина їх переконана в тім, що останні археологічні, антропологічні, генетичні, лінгвістичні дослідження дозволяють стверджувати це досить впевнено. Більше того, українці – прямі нащадки трипільців, а, отже, є найдавнішою нацією в світі. Власне, такі припущення висловлювалося в науці давно, ще в першій половині минулого століття – фактично одразу ж після перших результатів розкопок відомого чеського дослідника Вікентія Хвойки, зроблених ним на території сучасної Київщини понад сто років тому. На жаль, лише завдяки ентузіастам, що витрачають власні зусилля і кошти на цю благородну справу.

Серед таких, зокрема, слід назвати Юрія Шилова, що присвятив своє життя дослідженню Трипільської цивілізації. Результат спільних старань ентузіастів – створення музейного комплексу «Прадавня Оратанія-Україна», що неподалік села Трипілля, що на Київщині. З культурним, релігійним життям, традиціями та побутом оратів-українців під час чергової екскурсії студентів МАУП познайомив історик та археолог, завідувач кафедри українознавства МАУП, професор Юрій Шилов.

«За рівнем соціально-економічного, культурного розвитку давні трипільці стояли на високому щаблі, - розповідає екскурсантам Юрій Олексійович. - Це було ідеальне позакласове суспільство, що жило в цілковитій гармонії. І все сучасне людство рано чи пізно прийде до усвідомлення необхідності гармонізації суспільних взаємин – таких, які мали давні орати. Свою культуру давній народ, прямими нащадками якого є українці, поширив і на територію інших народів. І витоки української культури слід шукати саме в Оратанії».

Найчастіші та найбажаніші гості в музеї Трипільської цивілізації – з Міжрегіональної Академії управління персоналом. До речі, чудовий сад Трипільської культури, що на території Академії, зведений не в останню чергу завдяки одному з засновників музею Володимиру Лозаренку. Починався музей з книги «Джерела» Юрія Шилова. В процесі видання цієї книги виникла ідея створення музею Трипільської цивілізації.

Міжрегіональна Академія управління персоналом, яка сьогодні найбільш активно сприймає і підтримує українську національну ідею, часто привозить студентів, що слухають лекції, переглядають фільми про Трипільську цивілізацію. Таким чином, МАУП дає можливість доносити до молоді ту інформацію, яка є надзвичайно важливою для українського суспільства. Добре, що сіється добре і вічне в душі молодих людей, які повинні зрозуміти, де вони живуть, звідки вони походять.

Поділитися посиланням: