Про Академію

Меню

Студенти МАУП з Азербайджану святкують Новруз

19 Березня 2015 16:04

Щороку з середини березня народ Азербайджану відзначає найулюбленіше свято Новруз.  Новруз-байрам  – це свято приходу весни і оновлення природи, яке є символом нового року. Урочистості тривають протягом тижня, включаючи 20 і 21 березня – день весняного рівнодення.

В Міжрегіональній Академії управління персоналом навчаються чимало студентів, що приїхали з Азербайджану. Цьогоріч, як і завжди, вони вирішили поділитися своїми традиціями і залучили працівників та студентів МАУП до святкувань. Серед гостей свята були:  заступник директора з навчально-методичної роботи Міжнародного підготовчого інституту ім. Великого князя Святослава Хороброго Світлана Косарева; декан МПІ Марина Середняк; начальник відділу виховної роботи з іноземними студентами Наталія Спіжова; провідний фахівець відділу Аліна Чернишова та студенти з інших країн.

В перший день Новруза студенти розповіли про особливий обряд розпалювання вогнища. За традицією свята ввечері кожна родина запалює стільки факелів, скільки членів є у сім’ї. Перебуваючи далеко від своїх родин, студенти-іноземці вважають другою своєю сімєю саме Академію, тому ввечері вони разом із викладачами запалили родинні вогні. За звичаєм, кожен по черзі мав перестрибнути через палаюче багаття, промовляючи особливі слова. Після того, як вогнище згасло, усі збирали золу і висипали її на дорогу. Саме так, азербайджанці звільняються від невдач минулого року.

   

«Такі заходи сприяють збільшенню рівня обізнаності студентів МАУП про культури різних народів світу, пробуджують їх бажання пізнавати нове, вивчати історію інших країн, слугують розвитку дружби студентів в Академії та співдружності народів»– зазначила Аліна Чернишова.

Серед традицій свята Новруз існує ще чимало обрядів і  звичаїв, про які студенти з Азербайджану пообіцяли розповісти у наступні дні святкувань.

Ольга Коробій 

Поділитися посиланням: