Про Академію

Меню

Студенти Сєверодонецького інституту МАУП провели щорічну акцію

07 Квітня 2015 10:18

Відповідно до Указу Президента України від 22.03.02 № 290/2002 наприкінці березня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз.

Щорічно   заходи   відбуваються   саме   24 березня, оскільки у цей день 1882 року Роберт Кох відкрив збудник туберкульозу, що стало першим кроком на шляху становлення діагностування та лікування хвороби.

День боротьби із захворюванням на туберкульоз є всесвітнім. Гасло, під яким проводиться день боротьби з туберкульозом, - «Зупиніть туберкульоз, поки я живий!».

Метою проведення Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз є підвищення обізнаності населення щодо запобігання поширенню туберкульозу та зусиль держави і громад з подолання цієї хвороби. Кожна людина має право на своєчасну та якісну медичну допомогу, соціальну підтримку та солідарність.

Протягом останніх п’яти років рівень смертності від туберкульозу зменшився на 31% і складає у середньому  15,2 на 100 тис. населення.

Але, на тлі поступової стабілізації епідемії, загрозу становить поширення мультирезистентного туберкульозу. Також одним з важливих проблемних питань у контролі за туберкульозом в   Україні є постійне зростання захворюваності від поєднаної інфекції туберкульоз/ВІЛ.

Боротьба з епідемією туберкульозу є пріоритетом сучасної державної політики. На сьогодні в Україні існує стратегія протидії захворюванню на туберкульоз. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 №1341-р схвалено Концепцію Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки. Підготовлена Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки, яка пройшла погодження в зацікавлених міністерствах і відомствах, та отримала позитивний відгук міжнародних експертів. Метою Програми є подальше поліпшення епідемічної ситуації в напрямку зменшення загальної кількості хворих на туберкульоз, зниження захворюваності і смертності від туберкульозу та поєднаної інфекції туберкульоз/ВІЛ та зниження темпів поширення мультирезистентного туберкульозу.

Так, у цей день студенти Сєверодонецького інституту разом з головним фахівцем Жук Т.О. на вулицях міста інформували городян міста щодо зараження туберкульозом, особливостей лікування туберкульозу, що потрібно знати про основні ліки, які приймаються при лікуванні, який існує зв'язок туберкульозу з ВІЛ-інфекцією та як захистити рідних та близьких від зараження. Також розповсюджували практичне керівництво для тих хто одужує та білі ромашки, як символ дистих легенів.

Акція проходила у співпраці з місцевою організацією Червоного хреста.