Про Академію

Меню

Студентські акції протесту проти свавілля чиновників МОНУ продовжуються

23 Жовтня 2007 14:58

 З вимогами дотримуватися чинного законодавства під стіни МОНУ вийшли студенти найбільшого недержавного вищого навчального закладу України – Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Студенти МАУП виступають проти незаконних дій міністра освіти Станіслава Ніколаєнка та висловлюють протест з приводу протиправних рішень МОН України стосовно Академії. А саме у зв’язку з невидачею чиновниками міністерства 4 655 дипломів випускникам МАУП за 2005/2006 р. р. Попри рішення суду, якими чиновників МОНУ зобов’язали видати випускникам МАУП документи про вищу освіту, міністерство продовжує ігнорувати студентів. Тому студентські акції протесту відновлено.

Прокоментував ситуацію ректор МАУП Микола Головатий: «Порушення законодавства про вищу освіту та прав людини на отримання освіти і обраної професії з боку Міністерства освіти і науки України, безпосередньо його керівником, паном Станіславом Ніколаєнком, триває.

Попри те, що сьогодні фактично уряд України не є легітимним, міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко, продовжує поглиблювати проблему, створену ним же навколо Міжрегіональної Академії управління персоналом. Майже два роки триває брудний процес зволікання з видачею дипломів випускникам Академії 2005/2006 навчального року. Понад чотири тисячі наших випускників і надалі залишаються без дипломів. Нині, Міносвіти розпочало затягувати видачу дипломів випускникам минулого 2006/2007 навчального року. Ця безпідставна затримка зводиться до того, що Академія мусить давати різноманітні підтвердження на видачу випускникам державних дипломів про вищу освіту. Остання забаганка Міністерства освіти і науки взагалі надзвичайно цікава: тепер МОНУ вимагає від МАУП подавати підтвердження на виготовлення дипломів державного зразка з вказівкою конкретних філій, відділень та відокремлених структурних підрозділів, які закінчили студенти, чого в освітянській практиці ніколи не було і немає, оскільки маючи єдину ліцензію та розподіляючи ліцензійний обсяг між усіма структурними підрозділами, керівництво ВНЗ самостійно несе відповідальність за те, хто, де, скільки і яких фахівців готує.

Пікетування міністерства освіти та науки України практично стало для Академії традиційним. Починаючи з вересня цього року, Академія – її колектив та студентський актив – вже втретє пікетують МОНУ з вимогою дотримуватись чинного закону про вищу освіту та видати дипломи державного зразка випускникам Міжрегіональної Академії управління персоналом за 2005/2006 навчальний рік. У свою чергу Міністерство освіти на наші вимоги взагалі не реагує.

Своїми протиправними діями МОНУ серйозним чином створює перешкоди для діяльності Академії і грубо порушує законодавство про господарську діяльність, що тягне за собою кримінальну відповідальність. На сьогодні у МОНУ, безпосередньо в департаменті ліцензування та акредитації лежить 46 особових справ на ліцензування, акредитацію та збільшення ліцензійного обсягу. Всі ці справи пройшли відповідні фахові та експертні ради та отримали позитивний висновок. Разом з тим, є справи датовані 2006 роком, вирішення яких через ДАК тягнеться вже півтора року. Під різноманітними хитрощами по типу відсутності приміщення, їдалень, спортивних залів, роздягалень, йде процес зволікання з ліцензуванням відокремлених структурних підрозділів.

Академія на сьогодні у своїх діях спирається на рішення Господарського суду міста Києва від 8.08.2007 року про видачу дипломів державного зразка випускникам МАУП 2005/2006 навчального року, яке брутально порушується та не виконується Міністерством освіти та науки України».

Колектив Академії та студенти звертають увагу громадськості на те, що Міносвіти нині намагається оскаржити законне право громадян на проведення акцій соціального протесту. Зокрема, недавно розглядався судовий позов МОНУ до МАУП про те, що студенти, мовляв, безпідставно проводять пікетування міністерства. Натомість суд відмовив у задоволенні позову Міністерству освіти та науки України і визнав, що Академія влаштовує пікети правомірно. Тому всі протизаконні дії Міносвіти будуть і надалі опротестовуватися. Академія буде діяти як через суди, оскільки, вважають тут, такі проблеми потрібно вирішувати тільки в рамках законності, так і через залучення широкої громадськості до мирних акцій соціального протесту, оскільки українське суспільство має знати про свавілля, яке чиниться Міністерством освіти і науки України та безпосередньо міністром Станіславом Ніколаєнком.

Поділитися посиланням: