Про Академію

Меню

Сучасні підходи до розуміння соціальної роботи Церкви

05 Жовтня 2015 10:35

Духовно-просвітницький Центр імені Святих Апостолів МАУП за підтримки ДП «Видавничий дім «Персонал» видав навчальний посібник протоієрея Михайла Пеція та протоієрея Діонісія Мартишина «Введення до соціальної роботи Церкви».

Що таке соціальна робота церковної громади як частина священного служіння Церкви Христової? В чому суть і специфіка взаємодії Церкви та суспільства? У чому полягає покликання православного пастиря у соціальному служінні? На ці та багато інших вкрай актуальних на сьогодні питань дано відповідь у навчальному посібнику протоієрея Михайла Пеція, кандидата богослов’я, керівника православної соціальної служби «Дім Милосердя» та фахівця з питань соціального вчення Православної Церкви, протоієрея Діонісія Мартишина, доктора богословських наук, доктора наук в галузі політології, завідувача кафедри українського православ’я та теології МАУП.

У навчальному посібнику розглянуто основні аспекти соціальної роботи Православної Церкви на церковній парафії, зародження соціальної роботи Церкви як богословської та соціальної науки, осмислено та подано сутність пастирського соціального служіння, показано основні етапи становлення соціального служіння Церкви, розвиток соціального вчення Православ’я, як видатними церковними діячами України, так і закордонними соціальними мислителями.

Найважливішою метою авторів навчального посібника є те, щоб майбутній православний священик, незалежно від богословської освіти, з урахуванням викликів сучасного світу, усвідомив місце соціального служіння в Церкві та суспільстві. Тому священиками і зроблено оригінальний підхід до осмислення соціальної роботи Православної Церкви на церковній парафії.

Виходячи з потреб соціальної роботи, усвідомлення необхідності реальних справ милосердя, любові та турботи про ближнього, розуміння сут­ності соціального буття людини, у навчальному посібнику більш об'ємно розкрито теми взаємодії світської та церковної науки, держави та Церкви, громадянського суспільства та церковних парафій з  метою перетворення світу любов’ю Христовою та консолідації громадян незалежно від національності для вирішення соціальних проблем соціуму: родини, дітей та людей похилого віку. Новизна посібника полягає в тому, що священики зробили спробу дати певні методичні поради з проблем розвитку соціального служіння на парафії.

Презентуючи книгу до Дня працівника освіти, протоієрей Діонісій Мартишин зазначив:

«Соціальна робота Церкви — надзвичайно складна, багатогранна й багатовекторна сфера людської діяльності. Повноцінний аналіз соціального служіння Православ’я  можна здійснити лише на широкому міждисциплінарному фундаменті сучасної світської й богословської науки, з урахуванням напрацювань церковних  і світських дослідників, спеціалістів, працівників соціальної сфери, тобто в результаті синтезу соціального вчення Православної Церкви, соціальної філософії, соціології та суспільствознавства. Автори у своєму навчальному посібнику намагалися репрезентувати власні теоретичні й практичні богословські напрацювання з питань соціального вчення Православ’я, соціальної роботи Церкви і пастирського служіння на парафії, але з посиланнями на авторів, знаних світських вчених, матеріали яких є найбільш доречними до цієї праці».

На думку спеціалістів з питань соціальної роботи та науковців, книга може бути корисною священикам, соціальним працівникам, викладачам, вихованцям, студентам духовних закладів та усім, хто цікавиться соціальними проблемами суспільства та суспільних змін.

 

Духовно-просвітницький Центр

 імені Святих Апостолів МАУП

Поділитися посиланням: