Про Академію

Меню

Своїм життям ми Вам навік завдячуємо…

27 Квітня 2013 10:12

Коли зловісна блискавиця
Сторуко в серце уп’ялась,
І опалила ваші лиця,
І в танці дикому зайшлась,
Коли вже й хмари спопеліли
У знавіснілому вогні, – 
Ви смерть приборкати зуміли
На тім, останнім рубежі.
Не віддали їй на поталу
Світанків наших ніжний щем,
Ви, як один супроти стали,
Пекельним січені дощем.
У тій жорстокій веремії
Ви до кінця тримали бій
І пронесли свої надії
Крізь вогнецвіт своїх надій.
Шумлять жита, як і раніше,
Пливуть у небі літаки…
За вас історія допише
Суворі подвигу рядки.

Задворний В.
«Героям Чорнобиля»

26 квітня на честь 27-річчя від дня трагедії на Чорнобильській атомній електростанції відбулося  покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії «Пам’яті загиблих в Чорнобильській аварії», зведеного до 25 річниці від дня трагедії. Керівництво Голосіївського району, представники чорнобильських громадських організацій, школярі, викладачі та студенти Міжрегіональної Академії управління персоналом та Економіко-правового технікуму при МАУП і просто небайдужі до трагедії люди зібралися біля пам‘ятного знаку, що розташований біля бібліотеки ім. Вернадського, аби віддати честь та вшанувати пам‘ять героям-ліквідаторам Чорнобильської катастрофи.

Вступне слово взяв заступник голови Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації Павло Федорович Жук:«Рівно 27 років нас віддаляє від найстрашнішої техногенної катастрофи ХХ століття… Сьогоднішній мітинг «Реквієм. Честь і пам‘ять – вічні», і всі, хто тут зібрався, віддають свою шану Вам, героям-чорнобильцям за Ваш неоціненний подвиг».

Чорнобильська аварія – найбільша техногенна катастрофа планетарного масштабу, яка скалічила, понівечила та позбавила життя тисяч і тисяч людей. І всі, хто зараз живий, зобов‘язаний пам‘ятати та шанувати тих, хто поклав своє життя заради нас з вами.

 «Це трагедія, яка прокотилася по території України, і ця катастрофа, яка могла б мати набагато більші наслідки, якби не самовіддана праця, мужність та самопожертва ліквідаторів, - продовжив Павло Федорович. –Тільки на сьогоднішній день лише на території Голосіївського району 6 860 постраждалих, у тому числі – 2 635 – ліквідатори. Низький Вам уклін, глибока повага, велика шана, наші герої-ліквідатори, герої-чорнобильці!»

Розпорядженням Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації за високий професіоналізм, бездоганне виконання службових обов‘язків, активну громадську позицію почесними грамотами нагородили учасників-ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС членів громадської організації «Союз інвалідів-чорнобильців» Голосіївського району в м. Києві.

Після нагородження слово надали учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС, генералу-майору у відставці Міністерства внутрішніх справ України Кулішу Миколі Федоровичу: «Неможливо не відмітити героїзм тих, хто пліч-о-пліч йшли, як на війні, на захист України, всього людства: і льотчики, і будівельники, і пожежники, і шахтарі, і всі-всі, кому ми завдячуємо своїм життям. І сьогодні, коли ми бачимо тих небагатьох, хто ще живий, серце кров‘ю обливається від розуміння того, що саме їм ми всі завдячуємо своїм життям… І мітинг цей – дань пам‘яті усього нашого покоління… І ми схиляємо голову перед тими чорнобильцями, хто кидався груддю на амбразуру, жертвуючи своїм життям заради майбутнього. Дякуємо Вам!»

На мітингу виступила і викладач Економіко-правового технікуму при МАУП Марина Михайлівна Вакулик:«Сьогодні я маю змогу сказати від імені тих, хто є ровесником цієї трагедії, хто не пам‘ятає цього дня, але бачить її наслідки… Українська доля складна: Україна знала багато трагічних дат, але чи можна порівняти цю трагедію з іншими? І жодна статистика не скаже, скільки тих, хто вже загинув, скільки тих, хто дотлівають у лікарнях, скільки тих, хто вже пішов у вічність… І завданням сьогодення є виховувати молодь в дусі відповідальності - перед світом, перед нашою землею. Ми маємо пам‘ятати, адже пам‘ять – це еволюція розвитку. І ми не маємо права цього забувати».

Світлу пам‘ять героям-чорнобильцям, які ціною свого життя захистили людство від глобальної катастрофи, вшанували хвилиною мовчання.

І ми пам‘ятаємо, і будемо пам‘ятати, допоки живемо і живуть наші нащадки… Світла пам‘ять тим, хто пішов, і низький уклін тим, хто є з нами!

 

Юлія Цесаренко

Поділитися посиланням: