Свято Ноуруз в МАУП

27 Березня 2006 17:15
          Ноуруз – найважливіше свято багатомільйонного іранського світу. Вже більше двох з половиною років його святкують у день весняного сонцестояння. В перекладі з іранських мов «ноуруз» означає «новий день» і для іранських народів він означає те ж саме, що Новий рік для західних країн.
          Ноуруз окреслює контури «іранської цивілізації» з центром в Ірані. Етногеографія цього регіону включає всі держави іранських народів (Афганістан, Іран, Таджикистан, Азербайджан) та бездержавні народи (курди, белуджі) і деякі сучасні тюркські держави, на території яких досі розповсюджені фарсі та іранська культура.
          Студенти Міжнародного підготовчого інституту імені Манаса також відзначали це свято, запросивши й українських гостей, і студентів інших держав, які навчаються в МАУП: Палестини, Лівії, Китая, В’єтнаму, Терції, Азербайджану, а також студентів Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Серед почесних гостей свята – директор Міжнародного підготовчого інституту при МАУП Єльдар Юсиф-огли Махмудов.
          На початку концерту студенти з Ірану всі разом співали гімн своєї держави. Грою на національних музичних інструментах іранські студенти створювали атмосферу своєї Батьківщини: на народному інструменті дав грала студентка МПІ Ядегарі Мандант, своєрідні барабани змусив співати Раджаї Мілад, а соло на гітарі виконав Абіді Мохамед Амін. Публіка і гості були у захваті від національного колориту і творчих фантазій студентів, тож святкове дійство з піснями, танцями та веселими жартами нікого не залишило байдужим.

 

 

 
 
Поділитися посиланням: