Свято Новруз в МАУП

22 Березня 2010 15:20

 У березні багато народів Сходу відзначають одне з найулюбленіших свят – Новруз. Традиційно його святкують у день весняного сонцестояння. В перекладі «новруз» означає «новий день» - те ж саме, що Новий рік для західних країн. Новруз завжди був святом землі, пробудження природи, чистоти і рівності, але в першу чергу, це - свято сонця та його земного втілення – вогню.

Днями в МАУП також відбулося святкування Новруза. За сприяння та організаційної підтримки посольства Азербайджану в Україні, Конгресу азербайджанців України, Громадського об’єднання «Ірелі» та української організації «Молодіжний Європейський Рух» було організовано концертну програму, присвячену цій даті. Головною метою акції було пропагування азербайджанської національної культури та традицій.

 

Перед початком свята відбулося покладання квітів до пам’ятника загальнонаціональному лідеру Азербайджану Гейдару Алієву. Потім дівчата у національних костюмах та герої свята Новруз Байрами (Кёса і Кечял) зустрічали гостей. Святковий концерт розпочали ведучі Ройа Мірзазаде та Рустам Новрузов, розповівши про звичаї свята Новруз Байрами. В ході офіційної частини учасників та гостей привітали Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Талят Алієв та ректор МАУП Валерій Захожай. Серед почесних гостей також були: члени правління Конгресу азербайджанців в Україні Айбюн Ахундов та Абульфаз Гасимов, представник Азербайджанської нафтової компанії Газн Асланов, секретар Наглядової ради МАУП Василь Короткін, проректор з міжнародних зв’язків Ігор Піляєв.


 

Концерт розпочався національним танцем Новруз. Серед учасників концерту – студентка МАУП Тарана Мамедова, народний артист України Гурбан Аббасов з піснею «Мій Азербайджан», азербайджанські колективи, які мешкають в Україні та відомий гурт «Next» зі спеціально підготовленою програмою для Новруз Байрами. Театралізоване дійство з піснями, танцями та національними костюмами нікого не залишило байдужим.

Традиційно на завершення свята учасники святкування запалили вогнище у саду Трипільської культури, - за давнім звичаєм слід сім разів перестрибнути через палаюче вогнище, аби очистити тіло і душу.

Східна гостинність як завжди виявилася у традиційному частуванні гостей та учасників свята стравами національної азербайджанської кухні – гості пригощалися і танцювали народні танці до пізнього вечора, зустрічаючи весну, святкуючи Новруз Байрам.