Про Академію

Меню

Свято Покрови в Міжрегіональній Академії управління персоналом

14 Жовтня 2005 17:01

Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, які передаються з покоління в покоління. Особливо це стосується традиційних свят, які були започатковані ще нашими пращурами.

Свято Покрови Божої матері, яке православні відзначають 14 жовтня, має цікаву історію. Воно бере свій початок від візантійських часів. Коли Царгород, столицю Візантії, взяли в облогу, людям, які молилися в храмі за охорону міста, явився образ Божої Матері; вона молилася разом з усіма і тримала покрову-омофор, якою потім накрила всіх людей у церкві. Царгород був порятований від ворогів, а ця диво-новина блискавкою рознеслася по світу. Від тієї хустини-покрови свято і дістало свою назву. Покров-омофор став символом опіки і заступництва Пресвятої Діви Марії. А козацьке військо обрало Пресвяту Діву Марію своєю покровителькою.

МолебеньСвяткування Покрови стало вже традиційним у Міжрегіональній Академії управління персоналом. 14 жовтня розпочалося свято в Академії молебнем біля каплиці Святого Георгія. Під час урочистого зібрання привітав гостей Академії, студентів, викладачів, козаків президент МАУП Георгій Щокін. «Дорогі брати і сестри! Покрова Пресвятої Богородиці є одним з найвизначних православних свят, особливо для українства, оскільки Богородиця є з давніх-давен покровителькою Українського козацтва. Тому день славетного українського лицарства ми і відзначаємо саме сьогодні – на Покрову Богородиці. Цей день є також днем народження Української Повстанської Армії, яка продовжила давні козацькі традиції за виборювання зі зброєю в руках національної волі.

Привітання Георгія ЩокінаМи повинні завжди бути гідними славетної пам’яті своїх попередників і ніколи вже не втратити своєї державної незалежності. Ми повинні завжди її мужньо боронити, якщо треба – то і зі зброєю в руках. Під Покровами Богородиці, з думкою про славетних захисників України – вперед до розбудови новітньої Української Держави! Слава Україні! Слава героям!», - сказав, зокрема, Георгій Васильович.

 

 

Кобзар-лірик Василь НечепаКозацькою піснею привітав гостей з Покровою кобзар Василь Нечепа. Урочисту частину свята на площі Знань продовжили показові виступи козацтва із національних одноборств, зокрема школи давньоруського бойового мистецтва «Триглав» та школи традиційного бойового мистецтва «Спас», виступ кінної групи «Українське козацтво». Урочиста частина свята завершилася прийняттям козацької клятви-присяги.


 

Національні одноборства

 


Поділитися посиланням: