Свято Водохреща в МАУП

19 Січня 2010 16:34

Сьогодні у Міжрегіональній Академії управління персоналом відзначили традиційне православне свято – Водохреща. Йордана (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов'язують хрещення на Йордані Христа.

Згідно з біблійними переказами, коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята – Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець – в голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.

 

В цей день у МАУП біля каплиці в ім’я Св. Георгія Побідоносця відбулося освячення води. Всі бажаючі – студенти, викладачі, працівники Академії -  мали можливість бути присутніми на молебні, набрати посвяченої води. Отець Діонісій, в це велике православне свято, побажав усім присутнім здоров’я, творчого натхнення, сили у подоланні перешкод, які траплятимуться на життєвому шляху.

Віддавна, в народі, посвячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

Поділитися посиланням: