Про Академію

Меню

Танці з виклдачами-2016: погляд з-за лаштунків

15 Квітня 2016 12:28

Щороку ми створюємо сотні новин про різні конкурси в Академії, однак жодного разу ми розповідали як проходять тренування і чого вартує підготовка учасникам до змагань. Тож, цьогоріч, ми з командою прес-служби МАУП вирішили взяти участь в одному з найяскравіших й найзапальніших конкурсів Академії – в «Танцях з викладачами».

Вибір партнера, танців та образів

Для того, щоб взяти участь у конкурсі необхідно було для початку обрати собі партнера. Побачивши найкращих претендентів-танцівників на «Новорічному балі МАУП», мій вибір пав на студента Інститут міжнародних відносин та лінгвістики Євгена Седельнікова. Далі необхідно було визначитися із танцем. Передивившись ледь не половину роликів на Ютубі, ми все ж дійшли до висновку, що найкращим буде король драйву – рок-н-рол. Однак, після обрання танцю ми даремно раділи, адже разом з партнером зіштовхнулися із найбільшою проблемою – вибором образів. Адже від цього залежала вся наша постановка. Які тільки ідеї не виникали: і перевтілитися у яскравих стиляг 60-х років, і обрати образ неймовірного короля рок-н-ролу Елвіса Преслі, і навіть зіграти ролі шаленого бунтівника Уейда Уокера та красуні Елісон із кінострічки «Плакса». Однак яскрава всесвітня подія, а саме отримання премії «Оскар» Леонардо Ді Капріо, настільки вразила всесвітній загал, що ми не могли обійти цю тему. І тому за сюжет ми обрали ідею боротьби двох домінантів за «Оскар».

Тренування та репетиції

Перше тренування напевно було найважчим. Зазвичай партнери не знають один одного, соромляться та і взагалі мало що виходить із рухів. Звісно, що і наша пара зіштовхнулася з цими труднощами. Важко було і те, що ставити танок власними силами, не маючи професійної підготовки, напрочуд складно. На відео різних постановок ми передивилися купу трюків і підтримок, однак мало що вдавалося на початку. Вже приблизно на п’ятому тренуванні ми вибудували повністю наш танок і почали відточувати рухи. Проте крім рухів потрібно було ще попрацювати і з акторською майстерністю – без якої, напевно, наш номер був би неможливим. Щодо інших пар-учасниць, то всі наші суперники готувалися напрочуд інтенсивно: хтось проводив репетиції по 3-4 години, хтось присвячував тренуванням вихідні, а деякі пари готувалися навіть ночами. Звісно на репетиціях не обходилося і без травм. Так, на одній із наших репетицій, Євген під час підтримки ушкодив собі спину. Проте це не дало йому опустити руки, а навпаки ще більш загартувало волю до перемоги нашої пари.

Учасники конкурсу

До речі саме час познайомити вас із парами, які цього річ брали участь у конкурсі. Склад учасників на танцях-2016 був дуже сильний. Тож, знайомтеся:

Пара № 1 Марина Туриніна та Давид Нікулін. Марина Туриніна – референт деканату Інституту реклами. Давид Нікулін – студент Інституту реклами.

Пара № 2 Олена Потєшина та Віктор Пирог. Олена Потєшина – студентка Інституту міжнародної економіки та фінансів імені Святої Великої княгині Ольги. Віктор Пирог – головний фахівець кафедри фінансів і кредиту ІМЕФ.

Пара № 3 Ольга Коробій та Євген Седельніков. Ольга Коробій – журналіст прес-служби МАУП. Євген Седельніков – студент Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин та лінгвістики ім. Аверроеса.

Пара № 4 Анжеліка Резніченко та Дмитро Зубрицький. Анжеліка Резніченко – фахівець кафедри адміністративного та медичного менеджменту Інституту менеджменту та бізнесу імені Богдана Хмельницького. Дмитро Зубрицький – голова Студентської ради МАУП, студент Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва.

Пара № 5 Марія Данілова та Роман Щербацький. Марія Данілова – психолог Навчально-виховного комплексу «Престиж» при МАУП, Роман Щербацький – учень 8-го класу НВК «Престиж» при МАУП.

Пара № 6 Анна Пашкова та Віктор Мелентьєв. Анна Пашкова – фахівець кафедри управління безпекою правоохоронної та антикорупційної діяльності Інституту права ім. князя Володимира Великого. Віктор Мелентьєв – студент Інституту права ім. князя Володимира Великого.

Пара № 7 Ірина Ястремська та Павло Казак. Ірина Ястремська – викладач іноземних мов Економіко-правового технікуму при МАУП. Павло Козак – студент Економіко-правового технікуму при МАУП.

Пара № 8 Наталія Терещенко – доцент кафедри адміністративного та медичного менеджменту Інституту менеджменту та бізнесу імені Богдана Хмельницького. Ігор Небесний – студент Інституту менеджменту та бізнесу.

 Заповнення анкет

За правилами конкурсу обов’язковим у підготовці стало заповнення анкети учасника. Однак, здавалося б, на прості запитання «Чому ви згодилися взяти участь у конкурсі» або «Охарактеризуйте свого партнера одним словом» в момент заповнення анкет було складно відповісти. Проте відповіді кожної пари різнилися і виявилися дуже цікавими.

Марина Туриніна в анкеті написала, що  погодилася на участь у конкурсі, бо танці це життя, її кредо «Не стій – танцюй!». А Давид Нікулін став конкурсантом, бо на нього вплинули друзі та «її величність Весна». Олена Потєшина в анкеті підкреслила, що розповісти про себе  може за допомогою танцю «джаз-поп», а її партнер Віктор Пирог охарактеризував себе іспанським танком «фламенко». Заповнюючи анкети наша пара написала в графі «чому погодилися на участь» відповідь – «щоб написати журналістське розслідування про конкурс». Анжеліка Резніченко характеризуючи свого партнера, написала «джентльмен», натомість Дмитро Зубрицький описав партнерку не менш яскраво – «принцеса». Пара Марія Данілова та Роман Щербацький цікаво відповіли на питання «що для них танець»: для Марії – це надзвичайний вид мистецтва, а для Романа – лагідний дотик матері. Анна Пашкова в анкеті розповіла про себе за допомогою танцю самба, а Віктор Мелентьєв обрав рок-н-рол. Пара Ірина Ястремська та Павло Казак  цікаво описали один одного: Ірина бачить Павла амбіційним та оригінальним, а Павло Ірину запальною. Й остання пара Наталя Терещенко – згодилася на участь у конкурсі, бо любить танцювати, а ще спробувала себе у ролі хореографа-постановника. А Ігор Небесний написав, що завдяки конкурсу вивчив вальс.

Зйомки інтерв’ю-візитки

Ще одним важливим етапом підготовки стали зйомки інтерв’ю пар. Усі відповідали на питання про тренування, про складнощі у підготовці, розповідали один про одного. Це було навіть не просте інтерв’ю, а певна відвертість кожної пари, адже вони розповідали про найцікавіші моменти, котрі вони пережили, і, нажаль, глядач у залі не може побачити їх. Однак і під час зйомки не обійшлося без перешкод. Так деякі учасники пар не змогли прийти на зйомку і довелося креативити і вигадувати щось оригінальне, щоб зняти інтерв’ю. Так у парі № 8  Ігор не зміг бути присутнім на зйомці, однак Наталя не розгубилася і створила образ для зйомки у  вигляді хмаринки. А у парі № 6 Віктора в кадрі замінив легендарний кіт Академії – рудий Жанович.

Власне конкурс

Генеральна репетиція завершилась, усі тренування позаду… Настав день випробування. Вже з самого ранку відчувалося неймовірне хвилювання. Миті очікування були настільки нервовими, що можна було втратити свідомість.  Лунають фан-фари... Ведучий оголошує початок конкурсу і пари крокують на сцену. За традицією конкурс розпочався представленням учасників та журі. Цьогоріч у суддівській колегії були:

  • проректор з наукової та виховної роботи МАУП Микола Головатий;
  • хореограф-балетмейстер, викладач Дитячої школи мистецтв № 9 м. Києва Володимир Галака;
  • випускниця МАУП, керівник хореографічної студії Юридичного ліцею при Національній академії внутрішніх справ, володарка Гран-прі конкурсу «Танці з викладачами-2013» Дарина Томко;
  • керівник народного ансамблю танцю «Перлина» Андрій Науменко;
  • підраховувати бали було доручено володарю Гран-прі конкурсу «Танці з викладачами-2015» Андрію Борисенку.

Після представлення суддівської колегії  відбулася перша несподіванка. Хореограф та режисер-постановник конкурсу Андрій Науменко розповів, що за новими правилами у програмі передбачено не два конкурси, до яких ретельно готувалися пари, а три. Тому конкурсом-несподіванкою став танок «маленьких каченят», виконуючи котрий конкурсанти мали показати свою майстерність танцю та готовність до імпровізацій.

Наступним конкурсним випробуванням став віденський вальс. На сцену викликали по дві пари, які демонстрували танок. Після виконання вальсу, за правилами, голосування журі було таємним: усі результати були заховані у конверт до кінця конкурсу.

Третім конкурсним випробуванням стали «Довільні композиції», у яких пари мали поєднати акторську й танцювальну майстерність із сюжетною лінією.

Пара № 1 Марина Туриніна та Давид Нікулін виконали танцювальну композицію «Парі тисячоліття», в котрій Марина перевтілилася у царицю Єгипту Клеопатру, а Давид у видатного римського державного та політичного діяча Гая Юлія Цезаря.

Пара № 2 Олена Потєшина та Віктор Пирог представили загалу номер «Пристрасний арешт» у стилі джаз-поп. Олена постала у образі бунтівниці, а Віктор був справжнім полісменом.

Ми, Пара № 3Ольга Коробій та Євген Седельніков, танцювали рок-н-рол, в котрому, як 2 номінанти боролися за статуетку «Оскар», однак  наприкінці нашого танцю з’явився неймовірний актор Леонардо Ді Капріо і отримав свою довгоочікувану премію.

Пара № 4 Анжеліка Резніченко та Дмитро Зубрицький постали в образах бродвейських котів.

Пара № 5 Марія Данілова і Роман Щербацький занурили залу у воєнні роки, виконавши народний танець під нетлінний шедевр «Смуглянка».

Пара № 6 Анна Пашкова та Віктор Мелентьєв виступили з постановкою «Танго розбитих  сердець». Пристрасно, яскраво і артистично – саме так можна охарактеризувати номер цієї пари.

Пара № 7 Ірина Ястремська та Павло Казак станцювали американський танок кантрі, перевтілившись у ковбоїв. Вже з перших рухів Ірина і Павло своєю енергією запалили залу.

Пара № 8 Виконали танцювальну композицію «Надія». Наталія Терещенко та Ігор Небесний настільки ніжно, душевно, романтично і легко станцювали про те, що болить кожному українцеві, що жоден глядач у залі не залишився байдужим. В кінці номеру цієї пари зала просто вибухнула оплесками. Наталія та Ігор були неперевершеними!

Після виконання довільних композицій журі виставляло бали учасникам за двома критеріями: техніка виконання та артистичність. А також висловлювало свою критику та похвалу кожній парі.

Довгоочікувані результати і переможці

По завершенню третього конкурсу журі визначило імена переможців. Тож, результати конкурсу «Танці з викладачами-2016» такі:

«Приз глядацьких симпатій» здобули Ірина Ястремська та Павло Казак;

титул найартистичнішої пари отримали Олена Потєшина та Віктор Пирог;

у номінації «Найкраща техніка виконання» перемогли Ольга Коробій та Євген Седельніков;

володарями гран-прі конкурсу «Танці з викладачами-2016» стала пара Наталія Терещенко та Ігор Небесний.

Усі пари отримали дипломи учасників конкурсу та заохочувальні призи.

Однак найголовнішим призом для кожного учасника стали яскраві емоції, які вони пережили від початку тренувань і до завершення конкурсу!

Ольга Коробій