Танцювальна студія

06 Листопада 2007 09:54

  У Міжрегіональній Академії управління персоналом кожен охочий студент, паралельно з навчальним процесом, має змогу у вільний час займатись у спортивних секціях та мистецьких студіях для власного фізичного і духовного розвитку. 

Про особливості заняття танцями у хореографічній студії МАУП розповів її керівник Андрій Науменко.

Коли та як було створено танцювальну студію в МАУП?

Хореографічна студія, під моїм керівництвом, не перша в Міжрегіональній Академії управління персоналом. Наскільки мені відомо в Академії раніше вже існувало декілька студій різних танцювальних стилів та напрямків. Наша студія була організована в жовтні минулого, 2006 року. Департамент поза навчальної роботи проводив організаційну роботу з формування художніх студій МАУП на навчальних рік. Разом з Іриною Крикун ми прийшли на співбесіду і запропонували свої послуги.  Саме в цей момент зійшлись в єдине ціле, наше величезне бажання дати можливість познайомитись багатьом молодим людям з безмежно дивним світом танців і можливістю МАУП організувати хореографічну студію. Результат не змусив довго на себе чекати.

Чи багато нині бажаючих займатись танцями в студії МАУП?

В цьому році, згідно анкетному опитуванню серед першокурсників, займатися хореографією виявило бажання більше 100 студентів. На першу репетицію прийшло близько 50 чоловік. На сьогодні, підготовча група студії нараховує трішки більше 20 осіб. Основна група нараховує 26 „бойових” учасників, хоча по списку, учасників групи, які приходять на репетиції, більше. Хореографія нині на підьомі. Цьому сприяє багато факторів.

І достатньо потужна „розкрутка” танців популярними проектами на телебаченні, і природнє бажання людей займатись чимось корисним, маючи при цьому достатньо широке „живе” коло спілкування. Хоча, звісно вистачає людей, які бажають займатись танцями через данину моді, але таких не багато.

У яких фестивалях беруть участь маупівські танцювальні колективи?

Наша група молода. Два роки це навіть не процес становлення, а лишень процес формування колективу. Але не беручи до уваги внутрішньо академічні виступи, на нашому рахунку вже участь в культурній програмі міжнародного семінару „World Wide Diamonds» ( Київ, травень 2007), а також участь в міжнародному танцювальному фестивалі „Chicago Celebration» (Чикаго, США, серпень 2007).

 

Які мають нагороди ваші вихованці?

У моїх вихованців на сьогодні була тільки одна можливість отримати нагороду і вони скористались цією нагодою на всі 100. Вони стали володарями Кубка кращої танцювальної фолк групи на фестивалі в Чикаго. Надіюсь для нас це лише початок.  

Як вам вдається до молодих і амбітних юнаків та дівчат різного віку, стилю мислення та складу характеру віднайти індивідуальний підхід і розкрити їх таланти?

Все дуже просто. По-перше, в нас немає обов’язкової цілі віднайти індивідуальний підхід до кожного і розкрити його талант. Ми маємо інше на меті – дати можливість кожній молодій людині розкрити свій талант і допомогти йому в цьому, якщо звісно він сам морально та психологічно готовий. Тільки повна самовіддача і викладача і вихованця допоможуть в цьому.

По-друге, звести усе „під спільний знаменник” допомагає нам його Величність танок. Він так само різносторонній, в своїх проявах по стилю та характеру, як і всі молоді люди, тому кожен в танцях знаходить щось своє і водночас спільне для всіх. Амбіційність в міру навіть дуже корисна для досягнення цілей, а її шкідливий надлишок миттєво зникає, коли починаєш займатися танцями на серйозному рівні. Тут вже немає місця для ілюзій, тільки плідно працюючи, можна навчитись танцювати. Виходячи на сцену ти або танцюєш, або ні і всі це бачать.

 

Як вам у житті допомагають танці?

Саме головне – це здоров’я. Займаючись танцями, ви завжди в прекрасному розположені духу та в при піднятому життєвому тонусі. А який розвиток координації дають танці!!! Займаючись танцями, ви розвиваєтесь не лише фізично, але збагачуєтесь духовно. Окрім пізнання основ танцю, виступаючи на різних концертних площадках, набуваєш вміння вести себе на публіці. Також, танці розширюють коло знайомих, а чим ширше коло знайомих, тим більші можливості для реалізації власних задумів. Якщо спробувати все узагальнити, то танці допомагають мені жити в гармонії з оточуючим світом.

 

Ваші побажання та поради юним танцюристам, підкорювачам українських танцполів.

Якщо ви вже займаєтесь танцями – це чудово, але хочу побажати одного, намагайтесь не займатись „псевдо” танцями і тим паче, не займайтесь танцями без шаленого бажання.

 

Поділитися посиланням: