Про Академію

Меню

Три важливих винаходи, якими ми зобов'язані пиву

26 Квітня 2016 22:38

Пиво - це одночасно джерело і рішення багатьох наших проблем. Але, крім приємного проведення часу, бурштиновий напій приніс нам чимало різних (і важливих!) Винаходів, які можливо і не відбулися, якщо б на світі було не так багато шанувальників пропустити стаканчик пива!


1.Холодільнік. Так, цей незамінний кухонний атрибут, без якого неможливий сучасний побут, спочатку був придуманий саме заради пива.
Раніше пиво варили в зимову пору року, тому як це процес теплозатратний, а надмірно висока температура може "знищити" дріжджі, і пиво зіпсується. Сотні років великі шматки льоду зберігалися в підвалах, щоб пиво завжди було холодним. Але потім працівник пивзаводу з Мюнхена Карл фон Лінде викликав справжню революцію в сфері охолодження.
До кінця 19-го століття охолодження набуло шалену популярність на пивоварних заводах, хоча варто було нечувано дорого, зате дозволяло виробляти напій цілий рік і будувати пивоварні в «теплих» місцях, де не було доступу до льоду. Також з цього витекла традиційна манера пити пиво охолодженим, а після цього холодильники «оселилися» практично в кожній родині.

2.Стекло. Звичайно, скляна тара не була створено виключно заради пива, але воно сподвигло на створення пляшок зі скла. Головний ентузіаст «скляної історії» Майкл Джозеф Оуен з разом з корпорацією Libbey Glass створив спеціальний пристрій - машину, яка в великих масштабах створювала пляшки зі скла (з довгою шийкою), в яких традиційно і продається пиво. До 1915 року машину використовували практично по всьому світу.

3.Пастерізація і мікробна теорія. Пастеризація, безперечно, у більшості людей викликає в пам'яті саме молоко, але вчений, який придумав її - Луї Пастер - зробив це виключно заради пива.
Пивовари жадали дізнатися, чому ж пиво стає кислим, а Пастер з'ясував, що причина - це мікроби, які можливо нейтралізувати, по черзі змінюючи температуру напою. Процес назвали на честь винахідника - пастеризація.

Завдяки цьому процесу була розроблена і підтверджена мікробна теорія, яка виявила, що хвороби з'являються «ззовні», хоча раніше думали, що патогени самі утворюються всередині. Це призвело до того, що з'явилася вакцинація і сучасні ліки. А все тому, що людям просто-напросто набридло кисле пиво.

Поділитися посиланням: