Про Академію

Меню

У МАУП відбулися заходи до 82-х роковин Голодомору

27 Листопада 2015 10:58

«Страшне число у нелюдській напрузі

Пропалює світи до глибини:

У тридцять три розіп’ято Ісуса

У тридцять третім на земному прузі

Розіп’ято мільйони без вини»

Борис Олійник

26 листопада в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулися заходи до 82-х роковин Голодомору. Вшанування пам’яті жертв Великого голоду на Україні розпочалося біля 16 корпусу, де встановлено пам’ятний знак «Білий ангел». Цей монумент був одним із перших збудований в незалежній Україні до вшанування пам’яті жертв «страшного голоду».

«На превеликий жаль саме українцям дісталася трагедія, що має назву «Голодомор» розпочав промову проректор з наукової та виховної роботи МАУП Микола Головатий. – Листопад для України – це місяць величезних трагедій. Останній тиждень цього місяця увіковічений в історії як день пам’яті тих людей, котрі стали жертвами Великого голоду. Історія знає багато про голод-геноцид. За різними підрахунками його жертвами стали від 7 до 12 мільйонів людей. Жодна країна не переживала такі страшні голодомори як Україна».

Після промови Микола Федорович оголосив хвилину мовчання, а студенти поклали квіти до монументу.

Далі у кіноконцертному залі «Україна» відбувся показ документального фільму «Великий голод». Фільм виробництва Студії 1+1, створений редактором ТСН і журналістом Едуардом Лозовим разом з головним режисером ТСН Павлом Овечкіним, не залишив байдужим жодного студента. Фільм розповідає про народну трагедію України – Голодомор 1932-1933 рр. У ньому зібрані кадри хроніки голодомору, на яких видно, які муки та страждання переживали люди в ті голодні часи. Відвертими і пронизливими до глибини душі є і інтерв’ю очевидців цієї страшної трагедії, які тремтячими голосами згадували як пережили ті жахливі події.   Також у фільмі наводиться низка фактів про те, як людина переносить голодування і що відбувається з її організмом. Не оминули автори стрічки і теми розкуркулення, колективізації та зламу традиційного  ставлення українського народу до землі.

Ольга Коробій

 

Поділитися посиланням: