Про Академію

Меню

У Хмельницькому інституті МАУП відбулося наукове засідання “Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних проц

06 Листопада 2013 14:59

5 листопада у Хмельницькому інституті МАУП відбулося наукове засідання у форматі круглого столу “Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів в Україні та світі”, на якому порушувалися мовні проблеми: державна мовна політика України в контексті процесів європейської інтеграції; українська мова у ході сучасних реалій глобалізації; нормативно-правові документи щодо мовної політики в Україні на сучасному етапі; мовне середовище учнівської та студентської молоді: виклики сучасності та ін.

Розпочалося засідання з вітального слова директора Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП Валентини Парандій. З доповідями виступили запрошені гості:

Світлана Кабачинська – заслужений журналіст України, кореспондент Міжнародного тижневика “Дзеркало тижня”;

Любов Сердунич – член Національної спілки краєзнавців України, Національної спілки журналістів України (смт Стара Синява, Хмельниччина);

Володимир Смотритель – керівник та актор моно-театру “Кут”, заслужений артист України;

Кузьма Матвіюк – голова Ради козацьких старійшин Хмельниччини;

Олена Баваровська – заступник директора Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Островського.

Доповідачами були студенти Економіко-правового коледжу (Ярослав Філіппенко) та Інституту МАУП (Аліна Слабунова та Юлія Мариненко), а також учні НВО № 5 імені Сергія Єфремова. Студенти та учні декламували вірші як відомих поетів, так і авторські.

Наприкінці наукового заходу студенти Хмельницького музичного училища імені В. Заремби (Круть Марина, Волкова Маріанна, Хмеляр Ольга) під акомпанемент бандури виконали твори «Думи мої, думи мої…», «Утоптала стежечку» (сл. Т. Шевченка, муз. В. Власова).

Під час наукового засідання працювала книжково-ілюстративна виставка “О слово рідне, хто без тебе я” (Організатор – Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека імені М. Островського).

Поділитися посиланням: