Про Академію

Меню

«У кожного собаки повинен бути дім» – Марина Житник

04 Листопада 2014 14:27

«Поняття «безпритульний собака» не має місця в нашому світі. Кожна собачка гідна мати родину, а кожна родина – відданого пухнастого члена сім’ї» - під таким гаслом пройшла зустріч студентів з представником Благодійного Фонду допомоги безпритульним собакам.

4 листопада у кіноконцертному залі «Україна» МАУП відбулася зустріч-лекція студентів із спеціалістом з просвітницької роботи Благодійного Фонду допомоги безпритульним собакам «Happy Paw» Мариною Житник.

 

Свою бесіду спеціаліст розпочала про цікаві факти із життя собак, зокрема відзначивши що:

·        найбільшою собакою у світі є німецький дог, довжина тіла якого складає  2 метри 12 см;

·        найменшою собакою вважається чіхуахуа, висота дорослої особи складає 9 см 65 мм;

·        порода собаки кунхаунд  є володарем найдовших вух серед собак (вуха до 34 см).

Далі Марина Житник розповіла про актуальну проблему сьогодення – безпритульність  собак. Вона відзначила, що існують дві основні причини такої ситуації: господарі залишають тварин на вулиці та безпритульні собаки швидко розмножуються. Підняла Марина і питання жорстокого поводження людей з тваринами в Україні. Серед основних мотивів, чому люди скоюють такі злочини, спеціаліст виділила:

  • страхи з дитинства;
  • помста;
  • корисливість (собачі бої);
  • хвороблива цікавість (експерименти над тваринами).

 

«Не менш важливою проблемою в Україні є і догхантерство (вбивство тварин) – зауважила Житник. – Половину безпритульних собак вбивають заради задоволення. Щодня від рук винищувачів гинуть близько 50 собак в Україні». Спеціаліст розповіла студентам, як можна боротися з цією проблемою. Так,  Благодійний Фонд допомоги безпритульним собакам «Happy Paw» розробив цілу низку шляхів вирішення ситуації. Перш за все це створення притулків, у яких могли б жити собаки. Другий крок програми зі стерилізації, за допомогою яких можна позбутися проблеми розмноження тварин. По-третє, слід впроваджувати освітні програми у навчальних закладах для виховання етики поводження з тваринами у наступного покоління. Важливо створити дієві закони, згідно яких будуть захищатися права безпритульних тварин. Відомо, що в України 18 вересня 2013 року була ратифікована Конвенція про захист безпритульних тварин Верховною Радою України. Однак, згідно з цією конвенцією штраф за жорстоке поводження з тваринами становить усього 3400 грн, натомість у Німеччині сума такого штрафу складає 25 000 євро! «Саме коли будуть виконані усі ці кроки, тоді ми зможемо позбутися проблеми безпритульності тварин!» підкреслила Марина.

Спеціаліст запропонувала усім долучитися до доброчинної акції і взяти собі тваринку: «У кожного собаки повинен бути дім. Якщо ви завжди мріяли про чотирилапого друга, у вас є можливість взяти собаку з притулку абсолютно безкоштовно. Вибрати собі майбутнього вихованця дуже легко на нашому сайті».

Також Марина Житник заохотила небайдужих стати волонтером або брати участь у роботі фонду.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: