Про Академію

Меню

У Луганському інституті МАУП пройшли урочисті заходи, присвячені святу Покрови Пресвятої Богородиці

23 Жовтня 2013 15:52

14 жовтня кожного року весь християнський світ з глибокою любов’ю, вдячністю і надією славить Пресвяту Богородицю, відзначаючи одне з найбільш шанованих свят — Покрова. Цього дня ми із вдячністю і вірою приймаємо заступництво і клопіт за нас перед Богом Пресвятої Діви Марії, згадуємо історичні події далекої Візантійської епохи, з якої походить коріння національного українського свята. “Покрова накриває траву листям, землю — снігом, воду — льодом, а дівчат — шлюбним вінцем”.

З цієї нагоди керівництво Луганського інституту МАУП сумісно з командуванням Південно-Східного округу Всеукраїнської громадської організації «Козацька Територіальна Оборона України» провело ряд заходів.

Так, напередодні свята, 11 жовтня представники Південно-Східного округу ВГО «КТО України», зокрема:

- Людмила Семич – начальник штабу Південно-Східного округу ВГО «КТО України», полковник козацтва;

- Павло Шевченко – отаман полку імені Князя Олега Південно-Східного округу ВГО «КТО України», полковник козацтва;

- Микола Морозов – отаман полку імені Георгія Побєдоносця Південно-Східного округу ВГО «КТО України», генерал-майор козацтва,

а також секретар-референт Луганської єпархії, ієромонах Макарій взялиучасть у заходах, які відбулись у Луганській середній загальноосвітній школі № 3 з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці – Дня Українського козацтва.

Для нас, українців, свято Покрови Пресвятої Богородиці християнське і національне, воно символізує зв'язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Отже, програмний зміст заходу мав на меті закріпити благоговійне ставлення дітей до Діви Марії, познайомити дітей з історією виникнення свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Після вступного слова ведучої заходу було надано слово ієромонаху Макарію, який розповів дітям історію виникнення свята.

На фото: виступ з вітальними словами ієромонаха Макарія.

Далі до слова були запрошені справжні козаки. З вітальним словом виступили начальник штабу округу, полковник козацтва Людмила Семич та генерал-майор козацтва Микола Морозов, які привітали дітей зі святом та побажали їм натхнення, козацького здоров’я, поважати козацькі традиції, наполегливості у навчанні, самовідданості, цілеспрямованості та творчих успіхів.

На фото: виступ начальника штабу Південно-Східного округу ВГО «КТО України»,
полковника козацтва Семич Л.І.

Також для дітей керівництвом школи була підготовлена конкурсна програма, у якій з великим задоволенням взяли участь дівчата та хлопці.

  

На фото: участь учнів у конкурсах заходу.

У заключній частині за активну участь у заході грамотами від командуванням Південно-Східного округу ВГО «КТО України» були нагороджені команди учнів.

На фото: нагородження команд учнів початкових класів.

На фото: заключна частина заходу.

12 жовтня  рокупредставники Південно-Східного округу ВГО «КТО України» взяли участь у заходах, присвячених святкуванню Покрови Пресвятої Богородиці, за підтримки Луганської обласної державної адміністрації та Луганської обласної ради.

Голова Луганської обласної ради Валерій Голенко і заступник голови Луганської облдержадміністрації Анатолій Івченко відмітили роботу інституту з національно-патріотичного виховання молоді Луганщини та вручили заступнику директора з безпеки та ділової інформації ЛІ МАУП, начальнику штабу Південно-Східного округу ВГО «КТО України», полковнику козацтва Людмилі Семич та завідувачу відділу навчально-методичної роботи Коледжу при ЛІ МАУП, осавулу Південно-Східного округу ВГО «КТО України» Тетяні Верещенко нагороди Луганської облради і Луганської облдержадміністрації — за небайдужість, активну людську і цивільну позицію і за роботу по реалізації всіх намічених завдань.

14 жовтня святкування Покрови відбулося в стінах Луганського інституту МАУП. У цей урочистий день сталася довгоочікувана подія – до лав козацтва були прийняті нові козаки та приведені до присяги на вірність козацтву та віри православної.

На початку заходу ієромонах Макарій – секретар-референт Луганської єпархії – освятив кабінет Луганського інституту МАУП для занять по основах християнської віри і катехізису.

На заході серед запрошених були представники інших козацьких організацій, зокрема:

– Олександр Носов – генерал-майор Вергунської Слобідської паланки;

– Олександр Коваленко – отаман сотні Донських козаків селища Веселеньке, військовий старшина,

а також рідні та друзі козаків, які приймали присягу.

На фото: благословення кабінету ієромонахом Макарієм.

Приєднуючись до вітальних звернень, генерал-майор козацтва Олександр Носов  під час урочистостей за активну діяльність по відродженню козацтва вручив нагороди – Хрест «Козацька честь» ІІІ ступеня – командуючому Південно-Східного округу ВГО «КТО України», генерал-полковнику козацтва Олегу Матвієнку; начальнику штабу округу, полковнику козацтва Людмилі Семич та отаману полку імені Князя Олега Південно-Східного округу ВГО «КТО України», полковнику козацтва Павлу Шевченко.

На фото: урочисте вручення Хреста «Козацька честь» ІІІ ступеня.

А потім почалося головне — складання присяги. Цього дня лави Українського козацтва поповнили 80 осіб. Вони присягли берегти рідну мову, традиції, віру, боротися за волю і правду.

На фото: доклад щодо шикування строю полковнику Шевченку П.П.

На фото: оголошення наказу щодо

прийняття присяги та присвоєння козацьких звань
з видачею відповідних документів
козакам Південно-Східного
округу ВГО «КТО України».

На фото: зачитування тексту присяги.

                            

На фото: обряд посвячення в козаки.

На фото: отримання відповідних документів щодо вступу до лав козацтва та вітання від начальника штабу округу, полковника козацтва Семич Л.І.

З дружніми привітаннями і побажаннями звернулися до козаків почесні гості.

У цей день всі Церкви відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Покров – одне з найбільш шанованих в народі осінніх церковних свят.

Після прийняття присяги у Свято-Петропавлівському соборі настоятелем, протоієреєм Василем проведено молебень «во славу» козацтва та з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці.

На фото: молебень на честь свята Покрови Пресвятої Богородиці.

На фото: під час молебня у Свято-Петропавлівському соборі.

На фото: отримання благословення козаками, які прийняли присягу.

На фото: поповнення козаками рядів Південно-Східного округу ВГО «КТО України».

Захід завершився святковим кулішем.

«Уже сьогодні ми робимо найголовніше для майбутнього нашої держави це виховання у національних традиціях достойних українських громадян».

Поділитися посиланням: