Про Академію

Меню

У МАУП пройшла конференція, присвячена дипломатичним стосункам України та Азербайджану

27 Травня 2011 16:55

Днями у МАУП відбулася Міжнародна науково-практична конференція „Двадцятиріччя встановлення незалежності України і Азербайджанської Республіки: від початку дипломатичних відносин до стратегічного партнерства”.

У науковому заході взяли участь представники дипломатичного корпусу Азербайджану, науковці, які вивчають міжнародні відносини України й Азербайджану, студенти МАУП.

Перед початком наукового засідання Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні пан Ейнулла Ядулла оглу Мадатлі поклав квіти до пам’ятника національному лідеру Азербайджану Гейдару Алієву перед Українсько-Азербайджанським Інститутом соціальних наук та самоврядування Гейдара Алієва.

Відкриваючи конференцію, проректор з наукової роботи МАУП Микола Головатий наголосив, що у даний час, коли обидві країни відзначають двадцятиріччя своєї незалежності, актуально присвятити конференцію саме тому, як розвиваються країни на пострадянському просторі, як вони будують свою економіку, формують політику, як вирішують проблеми соціальної сфери і розвивають стратегічні відносини з іншими державами.

Про найголовніші досягнення у співпраці двох країн говорив у своєму виступі Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні пан Ейнулла Ядулла оглу Мадатлі: „За роки незалежності стосунки між Азербайджаном і Україною вийшли на новий якісний рівень, ми співпрацювали і в економіці, і в культурі, і в політичній сфері. Ми дуже підтримуємо один одного, як у двосторонніх стосунках, так і на міжнародних форумах”.

Особливо підкреслив пан Посол важливість співпраці в енергетичній сфері: „Минулого року ми поставили до України півтора мільйони тон нафти. Невдовзі буде здійснено проект щодо транспортування газу до України і через Україну”. Як зазначив пан Ейнулла Ядулла оглу Мадатлі, „добрі перспективи є в аерокосмічній сфері, співпраця у військово-технічній галузі успішно розвивається і є результати. Ми прагнемо від спільної розробки дійти до спільного виробництва необхідного обом державам промислового і сільськогосподарського обладнання і в цій сфері є великі потенційні можливості”.

Саме в цих галузях господарської та зовнішньоекономічної діяльності, відзначив пан Посол, зможуть згодом працювати випускники МАУП, як Азербайджану, так і з України.

Як зазначив у своєму виступі проректор з міжнародних відносин – генеральний директор Міжнародного відкритого інституту МАУП Ігор Піляєв, „Азербайджан є прикладом сталого розвитку на пострадянському просторі і за індексом розвитку лідирує не лише серед країн СНГ, але й серед країн Східної Європи. За минулий рік обсяг зовнішньоторговельного обороту цієї країни зріс на 36 %. Ми знаємо, що в Азербайджані активно розвиваються не лише енергетичний напрямок, але й транспортна інфраструктура і високі технології”. Безперечно, для забезпечення цього розвитку і поступу необхідні кваліфіковані кадри. „Сьогодні в Академії навчаються близько 400 студентів з Азербайджану, які обрали такі спеціальності, як „міжнародна економіка і фінанси”, „менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”, „міжнародні відносини і дипломатія”, „менеджмент готельного бізнесу”, „політологія міжнародних відносин”. Більшість студентів успішно навчаються і сподіваємося, що вони стануть кваліфікованими фахівцями та, повернувшись до Азербайджану, плідно працюватимуть на користь своєї держави”.

Гармонійні та плідні взаємини держав і народів неможливі без взаєморозуміння у духовній та культурній сферах. Так, завідувач кафедри православної культури та теології МАУП, протоієрей Діонісій Мартишин, виступаючи на конференції з доповіддю на тему „Діалог православ’я та ісламу як шлях духовного зближення українського та азербайджанського народів у сучасних умовах”, зазначив: „Сьогоднішня зустріч представників релігії, сучасної науки та політики — це не тільки частина загального шляху духовного зближення наших народів та релігій, але й вагомий внесок у побудову глобальної науково-філософської і релігійної прогностики планетарного майбутнього людства. Формулювання богословами та релігійними мислителями науково-богословських концепцій, побудова соціальних доктрин, моделювання суспільного розвитку, політологічне прогнозування майбутнього продиктоване, у першу чергу, бажанням перетворити світ за словом Всевишнього та  Його святої Волі”.

Учасники конференції у своїх виступах торкнулися ще багатьох актуальних і цікавих тем, зокрема, радник посольства Азербайджанської Республіки в Україні пан Іран Давудов присвятив свою доповідь участі Азербайджану в регіональних економічних проектах, директор Українсько-Азербайджанського Інституту соціальних наук та самоврядування Гейдара Алієва Іван Бідзюра зосередився на суверенності як узагальнюючій ознаці держави, кандидат історичних наук Юрій Шилов розповів про зародження державності України та Азербайджану ще за часів Аріану, тож усім учасникам конференції та студентам було дуже цікаво і корисно послухати всіх доповідачів і кожен зміг відкрити для себе щось нове.

Поділитися посиланням: