Про Академію

Меню

У МАУП пройшла студентська конференція на тему «Молодь у сучасному суспільстві: психологічні проблеми»

12 Березня 2011 09:52

Днями в Інституті соціальних наук та самоврядування пройшла студентська конференція на тему «Молодь у сучасному суспільстві: психологічні проблеми».

Відкрив конференцію проректор з наукової роботи доктор політичних наук, професор Микола Головатий: „У традиційних для Академії студентських конференціях беруть участь, головним чином, магістри. Згідно з проектами закону про освіту, які зараз розглядаються Верховною Радою, магістрів готуватимуть менше і орієнтуючись на те, щоб це були люди, які мають схильність, здібності та інтерес до наукової роботи. Кожен з вас, хто бере участь у сьогоднішній конференції щодо психологічних проблем молоді як великої соціальної групи, проблем інтеграції молоді у суспільство, її якісних характеристик, - повинні набувати досвіду наукової роботи. Одна з форм цієї роботи – це вміння підготувати доповідь і виступи на та будь-якому науковому заході, використовуючи певну технологію, вміння представити тему, продемонструвати теоретичну підготовку, вміння переконувати, аргументувати актуальність і важливість обраної теми. Тож бажаю вам успіху цьому і вдалих виступів”.

До складу президії конференції увійшли також: директор Інституту соціальних наук і самоврядування, професор МАУП Іван Бідзюра, заступник завідувача кафедри загальної психології, кандидат психологічних наук, професор МКА Олена Туриніна, завідувач кафедри медичної психології та психокорекції, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Анатолій Чуприков та Чобітько Микола Григорович доктор педагогічних наук, професор, директор центру організації наукової роботи.

Вітаючи студентів з початком конференції директор Інституту соціальних наук і самоврядування доктор політичних наук Іван Бідзюра зробив важливе для громади оголошення: „Нещодавно Державна акредитацій на комісія Міністерства освіти, науки, молоді та спорту, після детального розгляду, дала згоду на 5-річну діяльність нашої кафедри загальної психології, тобто на підготовку фахівців в галузі психології. Таким чином, ми отримали чергове визнання на ринку освітніх послуг, і я вас усіх з цим вітаю. Крім того, з метою пошуку себе на ринку освітніх послуг, студенти стаціонару з вересня, а заочники з березня мають можливість отримати нову спеціалізацію „соціально-психологічне консультування”. Це принципово новий курс, фахівців з такої спеціалізації в Україні практично не готують, тож прошу магістрів взяти це до уваги. Зичу вам плідної роботи та ідентифікації себе як впевненого молодого психолога”.

Участь у конференції взяли викладачі та працівники Інституту соціальних наук та самоврядування, докторанти, студенти. „З напутнім словом до юних доповідачів звернувся завідувач кафедри медичної психології та психокорекції доктор медичних наук, професор Анатолій Чуприков: „Шановні колеги! Це прекрасно, що сьогодні ви виступатимете на цій конференції, стаючи на професійний шлях. Адже саме від вас залежить майбутнє вашої країни, її слава, економіка, наука, - усвідомте це, в вас є потенціал, який потрібно розвивати, вірити в себе і пам’ятати: від кожного вашого кроку в науці, в професії залежить майбутнє держава. Успіхів вам!”

Першим виступив перед громадою практичний психолог докторант кафедри загальної психології Володимир Тарасов з доповіддю „Особливості роботи психолога в гештальт терапевтичних групах”, наголосивши, що гештальт-терапія вчить спиратися на самого себе, шукати підтримку і джерело енергії в собі, успішно боротися зі стресом. У своєму виступі автор доповіді зосередився на особливостях роботи психолога у терапевтичній групі, а також торкнувся психологічних проблем між особистісних стосунків у колективі, що призводять до перевантажень, стресів, конфліктних ситуацій, агресивних проявів. Доповідь викликала значний інтерес і численні запитання.

Наталія Лифар - у минулому фахівець з аналітичної хімії, а нині випускниця МАУП, психолог, яка працює з дітьми, хворими на аутизм, - для своєї доповіді обрала тему - „Особливості проведення тренінгу комунікативних вмінь з співробітниками організації державного контролю”. За допомогою багатьох методів дослідниця аналізувала комунікативні вміння людей, і зробила висновок, що відповідний тренінг допомагає розвинути комунікативні вміння, сприяє більш невимушеному спілкуванню, а отже і вирішенню життєвих і психологічних проблем.

В ході пленарних засідань докторанти та студенти також представили доповіді, що стосувалися змісту діяльності психолога з профорієнтаційної роботи в старших класах, психологічної готовності студентів до сімейного життя, формування гендерної культури молоді за допомогою соціально – психологічного тренінгу, міжособистісних конфліктів молоді та підлітків, психологічних проблем попередження та подолання девіантної поведінки в молодіжному середовищі тощо.

Тетяна Журкович

Поділитися посиланням: