Про Академію

Меню

У МАУП пройшов захід, присвячений Дню Жалоби за жертвами від Голодомору

28 Листопада 2011 11:53

В історії України є чорна смуга знущань над українським народом. Два роки українці страждали від жорстокості влади, дії якої призвели до голодомору. Лише згадка про цю жахливу за своїм масштабом подію викликають мурашки жалю, смути та сльози за тих, хто помер страшною смертю в той тяжкий час для української нації.

Напередодні скорботного дня в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбувся захід, присвячений Дню Жалоби за жертвами від Голодомору (1932-1933 рр..). Захід відбувся за сприяння активістів Всеукраїнської громадської організації «Молодий Народний Рух» та студентів МАУП, для яких було продемонстровано фільм, присвячений тим жахливим подіям. Кожного року Академія  влаштовує цей захід аби долучити молодь до минулого країни та закликати не залишатися байдужим до цього страшного історичного факту. На зустріч зі студентами Академії прийшов заступник Голови ВГО «Молодий Народний Рух» Сергій Митрофанський, який розказав про жахливі сторінки української історії в1932-1933 роках: «Сьогодні ми вшановуємо пам'ять загиблих українських людей від голодомору. Щоб глибше зрозуміти цю проблему, ми маємо повернутися в минуле і зробити історичний екскурс до початку століття, коли на території країни йшла визвольна боротьба. Нова влада, яка утворилась після революції, почала забирати у людей землю, продовольчі товари, все те що, що було створено та вироблено за роки кропіткої праці. Такі дії зі сторони влади призвели до тисячі повстань, що дало зрозуміти, що силою поставити Україну на коліна не вийде. І тоді Радянська влада вирішує  піти на страшні та радикальні заходи – винищити  народ, шляхом голодомору і продовжити своє владування на теренах України. У 1932 році формуються групи, які насильницьким методом  забирають усі продовольчі товари та вивозять їх із сіл». Гість посилався також на розповіді своєї бабусі, яка пережила той голодомор, вона розповідала, що у людей забирали гнилу капусту, три бурячки і навіть жорна – два каміння, за допомогою яких перетирали зернові культури та суху траву. У влади була мета не експортувати зерна та продукти, а познущатися над нацією, і на жаль, на той час владі це вдалося. За підрахунками істориків чисельність загиблих під час голодомору становила від 5 до 10 мільйонів людей.

Після виступу Сергія Митрофанського студентам показали документальний фільм про  часи голодомору, в якому описується кожен етап життя людини, яка вмирає від голоду. Для такого, щоб не допустити повторення такої трагедії, молоде покоління має добре знати свою історію і пам’ятати про такі моменти.

 

 

 

 

Своє ставлення  до цього заходу висловив учасник ВГО «Молодий Народний Рух», студент 5 курсу Академії, Інституту міжнародних відносин та лінгвістики ім. Аверроеса Олексій Захарченко: «Ці заходи дуже важливі, тому що сьогодні молодь трошки відсторонена від цих процесів. Її більше приваблюють комп’ютерні мережі, а ці сторінки історії дуже важливі для кожної свідомої людини та народу в цілому, аби в майбутньому не робити подібних жахливих помилок. Тому ми, Всеукраїнська громадська організація«Молодий Народний Рух», проводимо такі заходи в багатьох навчальних закладах. Приємно, що моя рідна Академія кожного року запрошує нас на зустріч зі студентами, де ми можемо розказати історичні факти, показати  фільм про голодомор та вшанувати пам'ять жертв цієї страшної події».

Поділитися посиланням: